Святкові комедії, хуліганський мюзикл і медіатрилер. Що подивитись у кінотеатрах у січні
Святкові комедії, хуліганський мюзикл і медіатрилер. Що подивитись у кінотеатрах у січні
Термін «новорічні свята» дуже розлогий і охоплює не тільки власне Новий рік, але й більшу частину січня. На тій території України, якої бойові дії не торкнулися напряму — зимові канікули, тож сімейна авдиторія шукає розради й розваг. А втім, прокатники випустять і легкі жанри, і більш серйозні оповіді.
Першим українським фільмом нового року, який і почнуть показувати з 1 січня, стане сімейна комедія «Потяг у 31 грудня» (режисер Олег Борщевський). Дія тут, згідно з назвою, розгортається в поїзді «Київ — Львів», що вирушає ввечері 31 грудня. Провідник Микола Іванович, який уже думає про пенсію, сподівається на рутинну спокійну поїздку. Але в його вагоні опиняються надто різні люди: сімейна пара, коханка, вагітна дівчина, наречена-втікачка, відомий актор, ухилянт, військовий і ще й Борис Джонсон власною персоною. Звісно, розгортається веселий хаос, персонал вагона-ресторану теж додає безладу, та ще й потяг застрягає в безлюдному полі. Але українці мають талант не тільки до гармидеру, але й до взаємодопомоги в складних умовах. Заслуженого новорічного дива не уникнути. Зірки фільму — Станіслав Боклан і Юрій Горбунов.
«Потяг у 31 грудня»
Зміст ще однієї новорічної комедії чудово прочитується в назві: «Коли ти вийдеш заміж?» (режисер Олексій Комаровський, Україна — Хорватія — Латвія — Словаччина). Головна героїня, мистецтвознавиця Ксенія, успішна у своїй професії, однак в її особистому житті вибухає катастрофа: весілля зривається через зраду нареченого. Як порятунок із депресії давня подруга пропонує подорож до Хорватії. Далі — все як і годиться на курорті: інтриги, зваба, дещиця криміналу і, можливо, гепі-енд. У ролях — Наталія Денисенко, Тарас Цимбалюк, Антоніна Хижняк.
А про війну знову говорять документалісти. «Одного літа в Україні» (режисер Володимир Тихий) — нова робота студії «Вавилон’13». Фільм розповідає про кількох добровольців — військовослужбовців Міжнародного легіону ГУР МOУ. За час служби бійці стають справжніми друзями: разом працюють, навчаються та відпочивають. Високий темп тренувань витримують не всі новобранці. Тим часом із фронту надходять тривожні новини про наступ росіян, тож настає час випробувань для мужності та вмінь легіонерів.
«Одного літа в Україні»
Війна географічно далеко від героїв ігрової стрічки «Під вулканом» (режисер Дам’ян Коцур, Польща), але все одно впливає на їхні життя. Родина українських туристів — тато Роман (Роман Луцький), мама Анастасія (Анастасія Карпенко), дочка-підлітка Софія (Софія Березовська) та син Федір (Федір Пугачов) — проводять відпустку на острові Тенерифе, на Канарському архіпелазі.
Сонце, океан, пальми, пляжі, гори. Одного ранку приходить звістка про повномасштабне вторгнення Росії. І туристи перетворюються на біженців. Дідусь режисера — родом із заходу України, а сам Даміан має досвід зйомок у нас. «Під вулканом» — його друга повнометражна робота — висунута Польщею на здобуття «Оскара».
«Під вулканом»
З міжнародного репертуару цілком новорічна розвага — мюзикл «Роббі Вільямс: Better Man» (режисер Майкл Ґрейсі, США).
Майкл Ґрейсі є постановником кіномюзиклів — так, його попередня робота — музична драма «Найвеличніший шоумен» про засновника сучасного цирку Теда Барнума. Цього разу Ґрейсі взявся за не менш складний матеріал — біографію яскравого хулігана й провокатора зі світу поп-музики Роббі Вільямса. І знайшов для цієї історії приголомшливе рішення: зірку зображує актор Деймон Геррімен з обличчям… мавпи — дуже натуралістично примальованим майстрами спецефектів. Сам Вільямс веде оповідь за кадром і озвучує діалоги. По суті, «Better Man» — розгорнута сповідь і навіть сеанс ексгібіціонізму: Роббі не боїться показати себе в поганому світлі й продемонструвати своїх власних демонів.
«Роббі Вільямс: Better Man»
Тим же, хто захоче подивитися на одного з найзатребуваніших голлівудських акторів Тімоті Шаламе й заодно послухати гарні, навіть дуже гарні пісні, можна порекомендувати ще один музичний байопік — «Боб Ділан: Цілковитий незнайомець» (режисер Джеймс Менґолд, США). Це історія сходження майбутнього Нобелівського лавреата до світового визнання, що починається з приїзду молодого Боба Аллена Циммермана до Нью-Йорка в 1961 році. Серед героїв — великі імена фолку й кантрі: Вуді Гатрі, Піт Сігер, Джоан Баез, Джонні Кеш. Шаламе співає в загальній кількості 40 пісень Ділана. Ключовий момент — виступ героя Шаламе на фолк-фестивалі в Ньюпорті в 1965 році, коли, всупереч опору публіки й продюсерів, Ділан поєднав жанр балади з роком.
«Боб Ділан: Цілковитий незнайомець»
А всім, хто цікавиться історією становлення сучасних незалежних медіа, можна порекомендувати трилер «П’яте вересня» (режисер Тім Фельбаум, Німеччина).
Події фільму розгортаються під час літніх Олімпійських ігор у Мюнхені 1972 року. Майже весь сюжет зосереджений в апаратній американського телеканалу АВС, який був змушений швидко перейти від спортивних репортажів до прямого висвітлення драматичних подій — захоплення ізраїльських спортсменів терористами «Чорного вересня». Джефф, молодий початківець-продюсер, прагне зарекомендувати себе перед своїм легендарним босом Руном Арледжем. Разом із німецькою перекладачкою та своїм наставником Джефф бере на себе відповідальність за організацію прямих трансляцій і змушений ухвалювати складні рішення, зіштовхуючись із постійними моральними викликами. Надзвичайно напружений і стрімкий фільм не лишить нікого байдужим.
«П’яте вересня»
Колаж на головній: Микола Шиманський, «Детектор медіа»