КЖЕ оголосила прийом заявок для отримання друкованого «Практикуму з журналістської етики»

КЖЕ оголосила прийом заявок для отримання друкованого «Практикуму з журналістської етики»

24 Грудня 2024
220
24 Грудня 2024
11:40

КЖЕ оголосила прийом заявок для отримання друкованого «Практикуму з журналістської етики»

220
До практикуму увійшли рекомендації і лайфхаки, що стали результатом багаторічних досліджень і експертизи членів і членкинь Комісії з журналістської етики.
КЖЕ оголосила прийом заявок для отримання друкованого «Практикуму з журналістської етики»
КЖЕ оголосила прийом заявок для отримання друкованого «Практикуму з журналістської етики»

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) оголосила прийом заявок для отримання нового друкованого навчально-методичного «Практикуму з журналістської етики. Видання 3-тє, доповнене». 

Практикум містить рекомендації і лайфхаки, що стали результатом багаторічних досліджень і експертизи членів і членкинь КЖЕ, аналіз найпопулярніших порушень Кодексу етики українського журналіста, а також прості поради та завдання для самостійної роботи, які допоможуть дотримуватись етичних норм під час підготовки матеріалів. 

Крім того, у практикумі є окремі блоки про висвітлення подій, пов’язаних із війною, етичне використання штучного інтелекту й питання про гендерну рівність і недискримінацію. До видання увійшли найважливіші рекомендації та рішення Комісії з журналістської етики, присвячені роботі журналістів і медіа у період після 24 лютого 2022 року.

Авторами є голова Комісії з журналістської етики, співзасновник «Громадського радіо» Андрій Куликов, професор, президент Академії української преси Валерій Іванов, голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики Ліза Кузьменко та перша секретар Національної спілки журналістів України, членкиня Комісії з журналістської етики Ліна Кущ.

Для отримання друкованого практикуму потрібно заповнити форму. Комісія покриває вартість доставки тільки в межах України. Попередньо примірники планують відправити у другій половині січня 2025 року. У разі затримки друку КЖЕ повідомить про це на фейсбук-сторінці.

Електронний «Практикум із журналістської етики» також буде розміщено у відкритому доступі на сайті КЖЕ у розділі «Бібліотека» орієнтовно в січні 2025 року.

Практикум підготували в межах проєкту у партнерстві з ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. 

Нагадаємо, у травні Комісія з журналістської етики випустила друге видання посібника «Саморегуляція українських медіа під час дії воєнного стану в Україні». Видання містить найважливіші рішення КЖЕ щодо роботи медіа після повномасштабного російського вторгнення, а також розкриває юридичні аспекти роботи журналістів під час війни, пояснює питання стандартів, гендерної рівності й специфіку впливу Комісії під час воєнного стану.

У серпні 2023 року КЖЕ випустила електронний посібник з журналістської етики, в якому подано практичні рекомендації щодо дотримання етичних стандартів у сфері української журналістики. Зокрема, у ньому містяться рекомендації щодо висвітлення повідомлень, які публікуються в соцмережах, а також визначені параметри дотримання вимог до якісної журналістики.

Раніше Комісія з журналістської етики випустила серію нових пояснювальних відео про журналістські стандарти та необхідність дотримуватися журналістської етики. Нові відео розповідають про те, як журналісти можуть допомогти покарати Росію за воєнні злочини в Україні і як медіа можуть відповідально виправляти свої помилки.

Фото: КЖЕ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
220
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду