Ми будемо блокувати законопроєкт №10242, — Ярослав  Железняк

Ми будемо блокувати законопроєкт №10242, — Ярослав Железняк

17 Грудня 2024
727
17 Грудня 2024
22:57

Ми будемо блокувати законопроєкт №10242, — Ярослав Железняк

727
Законопроєкт про реєстри №10242, який медійники закликали депутатів не голосувати, правоохоронний комітет Ради підтримав до повторного читання.
Ми будемо блокувати законопроєкт №10242, — Ярослав  Железняк
Ми будемо блокувати законопроєкт №10242, — Ярослав  Железняк

Народний депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк каже, що  законопроєкт №10242 про запровадження кримінальної відповідальності за злив інформації з державних реєстрів, який можуть розглянути у повторному другому читанні найближчим часом, будуть блокувати депутати з різних фракції.

Про це він розповів у коментарі «Детектору медіа».

«Законопроєкт не дуже популярний, але його будуть тягнути. Представникам медіа потрібно виходити з критикою. У нас там є 1600 правок, ми будемо його блокувати.  Кожна правка 1 хв на спіч, 1 хв на голосування. 1600 правок по дві хвилини — 3200 хвилин.  Вони розраховують, що ми їх знімемо або не витримаємо, але багато марафонів за душею, тому з витривалістю проблем не буде», — сказав Железняк.

За його словами, в підтриманому правоохоронним комітетом начебто оновленому законопроєкті норми, що загрожують роботі журналістів, залишились.

«Цього разу додали туди скасування “правок Лозового”, але не у правильній редакції. Є відчуття, що не останній раз комітет збирається по цьому питанню», — написав Железняк у телеграмі.

Він також уточнив, що колеги з його фракції на комітеті не голосували.

Нагадаємо, що Верховна Рада не підтримала в другому читанні законопроєкт №10242 про посилення відповідальності за публікацію інформації з публічних реєстрів і відправила його на повторне друге читання.

Прийняття законопроєкту на засіданні Ради 4 грудня підтримали 213 депутатів. Натомість 229 нардепів проголосували за те, щоб відправити документ на повторне друге читання.

Йдеться про законопроєкт №10242  «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах, та посилення кримінальної відповідальності під час дії воєнного стану за кримінальні правопорушення у сфері використання інформаційно-комунікаційних систем».

Медіарух, медійні та правозахисні організації закликали Верховну Раду не підтримувати законопроєкт №10242 в його нинішній редакції, оскільки він несе суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні.

Законопроєкт посилює та впроваджує кримінальну відповідальність за розміщення у вільному доступі конфіденційної інформації з публічних реєстрів або інші дії, що створюють можливість вільного доступу до такої інформації невизначеного кола осіб.

«Під прикриттям боротьби із "зловживанням даними" створюється інструмент, який може бути використаний для переслідування журналістів, що висвітлюють корупційні схеми або зловживання владою», — йдеться в заяві Медіаруху.

«Детектор медіа» поговорив із журналістами-розслідувачами, а також зібрав їхні реакції в соцмережах про те, яку небезпеку вони бачать у законопроєкті №10242 та як його прийняття може вплинути на роботу журналістів і викривачів корупції.

Раніше голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин підтримав заяву Медіаруху. Він закликав колег у Верховній Раді зняти з порядку денного законопроєкт №10242 та розробити новий з урахуванням прав викривачів корупції.

 Фото: Ярослав Железняк / Інтерфакс-Україна

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
727
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду