ЄСПЛ визнав законною заборону публічно носити георгіївські стрічки в Україні

ЄСПЛ визнав законною заборону публічно носити георгіївські стрічки в Україні

12 Грудня 2024
705
12 Грудня 2024
16:08

ЄСПЛ визнав законною заборону публічно носити георгіївські стрічки в Україні

705
Оцінюючи, чи була ця заборона виправданою в демократичному суспільстві, суд взяв до уваги контекст, у якому вона відбулась, і вирішив, що держава не перевищила меж своїх повноважень.
ЄСПЛ визнав законною заборону публічно носити георгіївські стрічки в Україні
ЄСПЛ визнав законною заборону публічно носити георгіївські стрічки в Україні

Європейський суд з прав людини визнав законною заборону носити георгіївські стрічки в публічному місці в Україні. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на рішення суду у справі «Борзих проти України».

Справа стосувалася заборони публічного носіння георгіївської стрічки в Україні, яка набула чинності у 2016 році. Позивач Юрій Борзих — колишній військовий, який хотів носити георгіївську стрічку 9 травня на «День перемоги».

Скаргу до Європейського суду з прав людини він подав 17 листопада 2017 року. Борзих стверджував, що заборона носити георгіївську стрічку у громадських місцях має дискримінаційний характер.

У своєму рішенні ЄСПЛ відзначив «зміну значення георгіївської стрічки в умовах збройного конфлікту з Росією» і дійшов висновку, що «хоча заборона України обмежила свободу вираження поглядів, вона була в межах компетенції держави».

На думку суду, ситуація Борзих справді була втручанням у його право на свободу вираження поглядів. Оцінюючи, чи було це втручання виправданим і необхідним у демократичному суспільстві, суд взяв до уваги контекст, у якому відбувалася заборона на георгіївську стрічку.

«Суд не бачить причин ставити під сумнів зусилля українського уряду щодо вирішення проблем, породжених збройним конфліктом», — ідеться в рішенні ЄСПЛ.

Суд відзначив, що заборона на георгіївську стрічку не була абсолютною і існувало доволі багато винятків, включно з її законним використанням як оригінальної державної нагороди або військової нагороди, врученої до 1991 року.

Суд постановив, що держава не перевищила меж своїх повноважень, і відхилив цю частину скарги як явно необґрунтовану.

Крім того, Борзих не зміг довести, що заборона заподіяла йому душевні страждання або тривогу чи іншим чином справила на нього істотний вплив, підсумували в ЄСПЛ.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року Венеційська комісія визнала законною заборону Молдови на демонстрацію символіки, яку російська армія використовує у війні проти України, зокрема георгіївської стрічки та символів Z і V.

У квітні 2022-го заборону на публічну демонстрацію георгіївської стрічки та російських символів Z та V ухвалив Сейм Литви.

Фото: УНІАН

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
705
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду