Наталія Гуменюк отримала міжнародну премію за свободу преси від «Репортерів без кордонів»

Наталія Гуменюк отримала міжнародну премію за свободу преси від «Репортерів без кордонів»

4 Грудня 2024
649
4 Грудня 2024
14:15

Наталія Гуменюк отримала міжнародну премію за свободу преси від «Репортерів без кордонів»

649
У промові під час нагородження журналістка привернула увагу аудиторії у Вашингтоні до ситуації з українськими журналістами на окупованих територіях.
Наталія Гуменюк отримала міжнародну премію за свободу преси від «Репортерів без кордонів»
Наталія Гуменюк отримала міжнародну премію за свободу преси від «Репортерів без кордонів»

Українська журналістка й документалістка Наталія Гуменюк отримала міжнародну журналістську премію Press Freedom Awards 2024, яку вручає організація «Репортери без кордонів», у категорії «Вплив» (Impact). Про це вона написала у фейсбуці.

«Я мала честь отримати 2024 Press Freedom Award від "Репортерів без кордону" у категорії "Вплив"/Impact. Сприймаю це винятково як спільну відзнаку нашої команди. Ту саму першу велику статтю про депортацію українських дітей з Маріуполя написала Ірина Лопатіна  з ініціативи Тати Пеклун, але потім долучилась уся редакторська група», — написала Гуменюк.

У промові під час нагородження журналістка привернула увагу аудиторії у Вашингтоні до ситуації з українськими журналістами на окупованих територіях, яких утримують у полоні, а також до загибелі Вікторії Рощиної й того факту, що Росія досі не повертає її тіло.

«Вікторія більше не може говорити. Та я боюся, що її тіло все ще може розповісти її останню історію, історію про те, що з нею зробили. Тому його не віддають. Але доки її тіло не повернуть родині, поки її сім’я переживає цю муку невизначеністю, я буду постійно сумніватися — а чи має значення наша журналістська солідарність, якщо ми не можемо добитися принаймні цього — повернення тіла загиблої журналістки її сім’ї?» — процитувала Гуменюк текст промови в дописі.

Нагадаємо, що цього року серед номінантів Press Freedom Award було 18 журналістів і журналістських колективів, два ЗМІ та пʼять фотокореспондентів із 22 країн. Вони змагалися в п’яти категоріях.

Крім Наталії Гуменюк нагороди отримали:

  • палестинський журналіст Ваель аль-Дахдух, який ніколи не припиняв робити репортажі, незважаючи на поранення та загибель членів його родини в Газі (премія за мужність);
  • індійський журналіст Равіш Кумар, який продовжує використовувати свій ютуб-канал, щоб інформувати світ і захищати журналістику у своїй країні (премія незалежності);
  • журналістка з Буркіна-Фасо Маріам Уедраого, яка отримала міжнародне визнання за свої розслідування сексуального насильства, пов’язаного з тероризмом (премія Мохамеда Майги за африканську журналістику-розслідування);
  • бельгійський фотожурналіст Гаель Турін за серію фотографій «The Ravages of Tranq Dope» про опіоїдну епідемію, яка охопила східне узбережжя Сполучених Штатів.

Фото: Наталія Гуменюк / фейсбук



Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
649
Читайте також
30.11.2024 20:40
Олена Ярема
«Детектор медіа»
0
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду