Наталія Гуменюк отримала міжнародну премію за свободу преси від «Репортерів без кордонів»
Наталія Гуменюк отримала міжнародну премію за свободу преси від «Репортерів без кордонів»
Українська журналістка й документалістка Наталія Гуменюк отримала міжнародну журналістську премію Press Freedom Awards 2024, яку вручає організація «Репортери без кордонів», у категорії «Вплив» (Impact). Про це вона написала у фейсбуці.
«Я мала честь отримати 2024 Press Freedom Award від "Репортерів без кордону" у категорії "Вплив"/Impact. Сприймаю це винятково як спільну відзнаку нашої команди. Ту саму першу велику статтю про депортацію українських дітей з Маріуполя написала Ірина Лопатіна з ініціативи Тати Пеклун, але потім долучилась уся редакторська група», — написала Гуменюк.
У промові під час нагородження журналістка привернула увагу аудиторії у Вашингтоні до ситуації з українськими журналістами на окупованих територіях, яких утримують у полоні, а також до загибелі Вікторії Рощиної й того факту, що Росія досі не повертає її тіло.
«Вікторія більше не може говорити. Та я боюся, що її тіло все ще може розповісти її останню історію, історію про те, що з нею зробили. Тому його не віддають. Але доки її тіло не повернуть родині, поки її сім’я переживає цю муку невизначеністю, я буду постійно сумніватися — а чи має значення наша журналістська солідарність, якщо ми не можемо добитися принаймні цього — повернення тіла загиблої журналістки її сім’ї?» — процитувала Гуменюк текст промови в дописі.
Нагадаємо, що цього року серед номінантів Press Freedom Award було 18 журналістів і журналістських колективів, два ЗМІ та пʼять фотокореспондентів із 22 країн. Вони змагалися в п’яти категоріях.
Крім Наталії Гуменюк нагороди отримали:
- палестинський журналіст Ваель аль-Дахдух, який ніколи не припиняв робити репортажі, незважаючи на поранення та загибель членів його родини в Газі (премія за мужність);
- індійський журналіст Равіш Кумар, який продовжує використовувати свій ютуб-канал, щоб інформувати світ і захищати журналістику у своїй країні (премія незалежності);
- журналістка з Буркіна-Фасо Маріам Уедраого, яка отримала міжнародне визнання за свої розслідування сексуального насильства, пов’язаного з тероризмом (премія Мохамеда Майги за африканську журналістику-розслідування);
- бельгійський фотожурналіст Гаель Турін за серію фотографій «The Ravages of Tranq Dope» про опіоїдну епідемію, яка охопила східне узбережжя Сполучених Штатів.
Фото: Наталія Гуменюк / фейсбук