Три українські фільми здобули відзнаки Міжнародного кінофестивалю Women and the World у Лондоні

Три українські фільми здобули відзнаки Міжнародного кінофестивалю Women and the World у Лондоні

28 Листопада 2024
936
28 Листопада 2024
08:50

Три українські фільми здобули відзнаки Міжнародного кінофестивалю Women and the World у Лондоні

936
Нагородами відзначили, зокрема, стрічки «Порцелянова війна» Брендана Белломо та Слави Леонтьєва, «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка та «Капеланки. Молитва у пеклі» Олени Кривенко на замовлення Суспільного.
Три українські фільми здобули відзнаки Міжнародного кінофестивалю Women and the World у Лондоні
Три українські фільми здобули відзнаки Міжнародного кінофестивалю Women and the World у Лондоні

Три українські фільми відзначили на дебютному Міжнародному кінофестивалі Women and the World (IFFWW), що тривав у Лондоні з 21 по 23 листопада. Про це повідомила пресслужба заходу. Переможців також оприлюднили на сайті фестивалю.

Так, у номінації «Найкращий документальний фільм» переміг фільм «Порцелянова війна» режисерів Брендана Белломо та Слави Леонтьєва(копродукція України, США та Австралії). Ця ж стрічка також виборола Приз глядацьких симпатій.

Найкращим ігровим фільмом за версією IFFWW стала стрічка Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада». Сам Сотниченко також здобув відзнаку «Найкращий режисер».

Переможці номінацій «Найкращий документальний фільм» та «Найкращий ігровий фільм» отримали грошову нагороду в розмірі 1000 фунтів стерлінгів для підтримки майбутніх творчих проєктів.

Лауреатом у категорії «Найкращий повнометражний телевізійний фільм» стала стрічка «Капеланки. Молитва у пеклі» Олени Кривенко, на замовлення Суспільного.   

У номінації «Найкращий короткометражний телевізійний фільм» перемогла стрічка Жанни Мейєрс Eva Haller: A Work in Progress.

Фестиваль також визнав стрічку Даніки Волдо Sally, Get the Potatoes (США) найкращим короткометражним фільмом, а Кінлі Хеймен, яка зіграла у картині, — найкращою акторкою.

Окрім цього, IFFWW присудив нагороду «Жінка глобального впливу» атктивістці та фільмейкерці Ваад Аль-Катеаб, яка відома за фільмом For Sama (Сирія/Велика Британія).

«Фестиваль став платформою для історій про стійкість і силу духу під час воєнних дій, встановивши новий стандарт для піднесення ролі жінок у сучасному кіно. Захід відбувся за підтримки посла Чехії Марі Чатардової та посла України Валерія Залужного, що підкреслило його міжнародне значення», — зазначила пресслужба кінофестивалю.

Співзасновниця IFFWW Марія Виноградова, посол Чехії Марі Шатардова, посол України Валерій Залужний/співзасновниця IFFWW, режисерка та продюсерка Ксенія Бугрімова/ Фото Юлії Ошерової

Посол України Валерій Залужний зазначив, що захід є важливим кроком у демонстрації історій жінок у сучасному світі.

«Ми живемо в час, коли війна, включно з війною проти України, приносить не лише руйнування, але й великі приклади духу та людської сили. Серед тих, хто нас сьогодні надихає, — наші жінки: матері, волонтерки, лікарки, захисниці. Їхні історії — це не лише про біль, але й про боротьбу за наше майбутнє. Цей фестиваль дає голос їм та багатьом іншим жінкам світу. Він виконує важливу місію єдності через силу мистецтва», — сказав він.

Нагадаємо, темою кінофестивалю International Film Festival Women and the World (IFFWW), який провела у Лондоні українсько-британська асоціація кіно та медіа Talented U, були жінки у війні. Захід мав на меті «підкреслити стійкість і креативність жінок, особливо тих, які постраждали від конфлікту».

У межах фестивалю відбулися кінопокази, фестивальні демонстрації, майстер-класи лідерів галузі, художні виставки, презентації та панельні дискусії.

Фото: IFFWW/Talented U

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
936
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду