У Верховній Раді відкрили виставку, присвячену загиблим через російську агресію медійникам
У Верховній Раді відкрили виставку, присвячену загиблим через російську агресію медійникам
У кулуарах Верховної Ради України відкрили виставку, присвячену медійникам, які загинули через російську агресію з 2014 року. Про це повідомив ІМІ, який організував виставку спільно з Премією імені Георгія Ґонґадзе та Українським ПЕН у межах проєкту RECвієм.
Вона триватиме до кінця 2024 року.
За даними ІМІ, з грудня 2024 року відомо вже про 100 загиблих з 2014 року працівників медіа.
На думку директорки ІМІ Оксани Романюк, виставка демонструє не лише біль втрат, а й силу журналістів, які, попри ризики, працювали, щоб донести світові правду про російську війну проти України.
«Кожне ім’я на цих стендах — це нагадування про те, яку ціну ми платимо за свободу слова і незалежність нашої країни. Ми вдячні Комітету Верховної Ради з питань свободи слова за підтримку цієї ініціативи. Росія має бути притягнута до відповідальності за злочини проти журналістів, медіа та свободи слова. Це не лише питання справедливості, а й необхідність для забезпечення безпеки журналістської професії в усьому світі», — прокоментувала Романюк.
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин також зазначив, що ми маємо постійно нагадувати собі імена загиблих, щоб надалі боротися за їхнє покарання, а також докладати зусиль для повернення з полону понад 30 журналістів, які досі залишаються у неволі в Росії.
- Читайте також: У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів і митців
Програмний директор Премії імені Георгія Ґонґадзе Владислав Зінкевич вважає, що ця експозиція у стінах парламенту є важливим нагадуванням для законотворців про важливість свободи слова, особливо під час боротьби України за демократичні цінності.
Напередодні український Медіарух, медійні та правозахисні організації закликали Верховну Раду відмовитися від підтримки законопроєкту №10242 про публікування даних з реєстрів в його нинішній редакції, оскільки він несе суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні.
Раніше Рух «Чесно» разом з низкою медіа та громадських організацій також закликали розширити доступ журналістів до засідань Верховної Ради та парламентських комітетів.
Фото: Премія імені Георгія Ґонґадзе