BBC та «Медиазона» встановили імена вже 80 тисяч російських військових, загиблих на війні проти України

BBC та «Медиазона» встановили імена вже 80 тисяч російських військових, загиблих на війні проти України

29 Листопада 2024
505
29 Листопада 2024
12:23

BBC та «Медиазона» встановили імена вже 80 тисяч російських військових, загиблих на війні проти України

505
За даними журналістів, більше половини загиблих до війни були цивільними. Кількість «добровольців» серед загиблих зростає, натомість падає частка засуджених.
BBC та «Медиазона» встановили імена вже 80 тисяч російських військових, загиблих на війні проти України
BBC та «Медиазона» встановили імена вже 80 тисяч російських військових, загиблих на війні проти України

Російська служба BBC спільно з виданням «Медиазона» та волонтерами встановила імена 80 973 російських військових, які загинули під час повномасштабного вторгнення в Україну.

Видання повідомляє, що здійснювало аналіз на основі відкритих даних — фотографій з похорону, інформації про загиблих на війні на сайтах місцевої влади, новин у ЗМІ, публікацій родичів або постів в інших джерелах, якщо вони підкріплені фотографіями поховання, тощо.

Як встановили журналісти, близько 52% загиблих російських військових не були пов’язані з армією на початку війни. Їхня реальна кількість набагато вища, припускає видання, адже аналітики не змогли визначити, як саме потрапили на фронт 28% встановлених ними загиблих, а некрологи більшості з них супроводжуються фотографіями чоловіків у цивільному одязі.

Так звані «добровольці» — ті, хто підписав контракт з армією після початку повномасштабного вторгнення — зараз становлять 22% усіх підтверджених втрат ЗС РФ (торік, у листопаді 2023-го, було лише 14%). Більшість із них гине протягом двох-чотирьох тижнів після відправлення на фронт, пишуть журналісти.

Натомість знижується частка засуджених, відправлених на фронт із місць позбавлення волі, —18% на сьогодні проти 26% торік. Як пише BBC, масова мобілізація засуджених дала Росії змогу зберегти наступальний потенціал на фронті без додаткової шкоди економіці.

У регіональному вимірі лідерами за кількістю підтверджених втрат є Башкортостан, Татарстан і Свердловська область РФ. Остання піднялася на верхні рядки переліку після початку масового вербування на фронт із колоній.

Татарстан увійшов у трійку лідерів насамперед завдяки роботі місцевих волонтерів, які збирають дані про загиблих. Мешканці регіонів Сибіру розповідали BBC, що місцева влада тисне на журналістів і родичів загиблих, щоб ті «зайвий раз не писали» про втрати.

У перерахунку на душу населення лідерами за кількістю втрат є республіки Тива, Бурятія та Алтай, за ними слідують Забайкалля, Сахалін, Чукотка і Ненецький округ. Натомість найнижчі показники смертності — в Москві та Санкт-Петербурзі.

«Наші підрахунки показують, що чоловік із Тиви має в дев'ять разів більше шансів загинути на війні, ніж мешканець Москви», — пише видання.

Нагадаємо, у травні 2024 року російська служба ВВС та «Медиазона» встановили щонайменше 53 586 осіб російських військових, які загинули на війні проти України. У червні 2023 року ВВС та «Медиазона» повідомили, що встановили імена 25 218 російських військових, убитих на фронті.

Відзначимо, за даними українського Генштабу, станом на 29 листопада загальні бойові втрати росіян від початку вторгнення в Україну становлять приблизно 738 660 особового складу.

Нещодавно видання The Economist з посиланням на дані західної розвідки та інформацію з відкритих джерел писало, що за майже три роки повномасштабної війни Україна могла втратити від 60 до 100 тисяч військових загиблими, ще близько 400 тисяч солдатів могли отримати важкі поранення.

Головне фото, інфографіка: BBC

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
505
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду