Фестиваль феміністичного кіно «Фільма» стартує 23 листопада

Фестиваль феміністичного кіно «Фільма» стартує 23 листопада

20 Листопада 2024
472
20 Листопада 2024
20:45

Фестиваль феміністичного кіно «Фільма» стартує 23 листопада

472
На сайті фестивалю будуть доступні 15 стрічок у програмах «Контрпам’яті: долаючи мовчання», «Хто боїться справжніх імен?» та «Нерівні! Різні! Розлючені!».
Фестиваль феміністичного кіно «Фільма» стартує 23 листопада
Фестиваль феміністичного кіно «Фільма» стартує 23 листопада

Фестиваль феміністичного кіно «Фільма» розпочнеться 23 листопада і триватиме до 8 грудня. На сайті фестивалю будуть доступні 15 стрічок у трьох програмах. Про це повідомила пресслужба фестивалю. 

Усі три програми об’єднують універсальні проблеми різних спільнот, країн та часів: бідність, расизм, класизм, насильство щодо маргіналізованих спільнот, виключення і стирання ненормативних ідентичностей, замовчування знань, історії та пам’яті упосліджених груп і живих організмів.

Так до добірки «Контрпам’яті: долаючи мовчання» ввійшли документальні фільми: «Транс Кашмір» режисерів Сурбхі Деван та С. А. Ханан (Індія), «Мовчання Розуму» режисерки Кумяни Новакової (Північна Македонія, Боснія і Герцеговина), «Чи може гора памʼятати» режисерки Дельфіни Карлоти Васкес  (Аргентина, Мексика), «Чоботи в ґрунті, руки в землі» режисерки Кароліни Ускакович (Україна, Нідерланди, Велика Британія), «Сухоцвіт» режисера Іокасті Манцога (Греція, Німеччина).

«Кожна стрічка програми, порушуючи мовчання, долаючи соціальні стигми й панівні наративи, повертаючи стерті історії, підтверджує часом підзабуте активістське гасло: "Пам’ятати — значить боротися!"», — зазначили куратори програми «Контрпам’яті: долаючи мовчання».

У межах екофеміністичної добірки «Хто боїться справжніх імен?» покажуть експериментальний фільм «Зонґ» режисерів Тети Цибульник, Еліаса Парвулеско та Світлани Потоцької (Україна), документальну стрічку «Ти гадаєш, Земля — це щось мертве» режисерки Флорaнс Лазар (Франція), документальний експериментальний фільм «Хто боїться  ідеології? Частина 3: Мікропротистояння» режисерки Марвт Арсаніос (Німеччина, Колумбія), документальну стрічку «Уїра: відродження лісу» режисерки Юліани Курі (Бразилія, США) та експериментальний фільм «Мертві як додо» режисерки Ліна Хабібалли (Судан).

«Знати поіменно інших істот у цьому світі — це не лише про інших, а й про нас самих, про наше вміння бачити, чути й розуміти одне одних у всій своїй справжності, неоднозначності й розмаїтті. Знати справжні імена одне одних і всіх живих істот — це лиш перший крок, але без нього взагалі ніяк у роботі з наближення соціальної та екологічної справедливості», — йдеться в тексті до програми «Хто боїться справжніх імен?».

До квіркемп-програми «Нерівні! Різні! Розлючені!» ввійшли експериментальний ігровий фільм-оповідь «Terror Nullius» режисера Soda Jerk (Австралія), ігрова стрічка «Гомотопія» режисерів Кріса Варґаса та Еріка Стенлі (США), фільм «Квіри поза законом» режисерів Кріса Варґаса та Еріка Стенлі (США), документальний експериментальний фільм «Aвандреґ!» режисера Філа Ієропулоса (Греція) та художня стрічка «2 Spirit Dreamcatcher Dot Com» режисера Тео Джина Катгенда (Канада).

Як зауважили в описі програми, її герої та героїні «шукають способи втілити в перформансі найболючіші й найкритичніші висловлювання», а «осмислення, протидія насильницьким політикам, а також підтримка й солідарність можуть допомогти рухатися у напрямку до змін».

На сайті фестивалю можна переглянути думки кураторів про кожну програму. Перегляд фільмів безкоштовний. Більшість стрічок доступні онлайн без територіальних обмежень.

Цього року «Фільма» влаштує офлайн-покази у Львові, Харкові та Дніпрі. Окрім цього, колектив фестивалю запрошуватиме до онлайн-дискусій. Дві зустрічі англійською та українською з двостороннім перекладом і перекладом українською жестовою мовою відбудуться в Zoom за попередньою реєстрацією. 

Протягом фестивалю також публікуватимуться інтерв’ю з авторами стрічок із програми «Нерівні! Різні! Розлючені!».

Усі стрічки мають розгорнуті українські та англійські (SDH) субтитри. Для фільмів «Квіри поза законом», «2 Spirit Dreamcatcher Dot Com», «Транс Кашмір», «Чоботи в ґрунті, руки в землі», «Зонґ», «Ти гадаєш, Земля — це щось мертве» буде доступний звукоопис українською мовою.

«Фільма» відбудеться за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung в Україні, RFSL, Movies That Matter та «Української Феміністичної Мережі за Свободу й Демократію».

Читайте також: 

Фото: «Фільма»/фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
472
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду