Два найяскравіші спогади про Українське радіо в моєму житті
1990 рік, 16 липня. Я на канікулах у своїх рідних на Франківщині. По Українському радіо передали новину про ухвалення Верховною Радою Української РСР Декларації про державний суверенітет. Мій дідо, який завжди слухав новини, поважно сидячи за столом, вийшов у двір і розповів цю новину бабусі. «То ми вже не під Москвою!», — радісно вигукнула бабуся. Через півгодини все село зібралося на майдані біля церкви і обговорювало цю радісну новину.
Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк, міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький, прем'єр-міністр Денис Шмигаль та перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко на урочистому концерті в Національній опері з нагоди 100-річчя Українського радіо (фото: Ігор Васильєв, «Детектор медіа»)
2022 рік, березень. Моя рідна Буча в окупації. Ми не можемо додзвонитися до своїх рідних і повідомити новину про зелений коридор. Немає світла і зв’язку. «Ми почули цю новину по "Українському радіо". У нас був старенький приймач на батарейках, це був наш зв'язок зі світом», — розповіли бучанці після того, як вибралися з пекла.
Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо» (фото Анастасії Мантач для Суспільного)
Це два найяскравіші спогади про Українське радіо в моєму житті, про які я вчора розповіла на урочистому концерті в Національній опері. Думаю, що у вас і ваших рідних також є такі спогади, пов’язані з «Українським радіо».
Диригент Симфонічного оркестру Українського радіо» Володимир Шейко (фото Анастасії Мантач для Суспільного)
Українське радіо» — це не тільки транслятор новин. Воно не тільки відзеркалювало все, що відбувалося в Україні протягом останніх ста років. Українське радіо» — це ангел-охоронець української культури. Навіть в найжорсткіші часи радянської цензури, воно змогло зберегти українську пісню, українське слово.
Секретар наглядової ради Суспільного Вадим Міський, голова правління Суспільного Микола Чернотицький та голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа (фото Анастасії Мантач для Суспільного)
Світлана Остапа (фото Анастасії Мантач для Суспільного)
Ви знаєте, що словом можна підтримати, і словом можна вбити. Всі, хто працював і працює на «Українському радіо», з великою пошаною ставилися до українського слова і ніколи не використовували його для маніпуляцій чи дезінформації. Тому що вони з великою пошаною ставилися до своєї аудиторії. І аудиторія відповідала нам взаємністю, високим рівнем довіри.
Микола Чернотицький та Світлана Остапа (фото Анастасії Мантач для Суспільного)
Інколи, щоб зробити людей, які поруч, щасливими, треба просто сказати їм дякую! Дякую всім, хто працював і працює на Українському радіо, яке тепер в родині Суспільного мовника! Дякую всім, хто нас підтримує і допомагає рухати реформу Суспільного вперед.
Глядачі під час святкового концерту (фото Анастасії Мантач для Суспільного)
Заступниця директорки Internews в Україні Оксана Майдан, директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко, президент Фундації «Суспільність» Тарас Петрів (фото Анастасії Мантач для Суспільного)
Дякую нашим захисникам і захисницям, які тримають нашу незалежність на своїх плечах.
Глядачі під час святкового концерту (фото Анастасії Мантач для Суспільного)
Українське радіо, якому сьогодні сто років, — завжди з Україною і українським народом. І в радості, і в горі.
Переможемо!
Світлана Остапа, голова Наглядової ради Суспільного, заступниця шефредактора «Детектора медіа»
Титульне фото: заслужений академічний симфонічний оркестр «Українського радіо» (фото Анастасії Мантач для Суспільного)