Як ЗМІ рахують підсумки виборів президента у США, аби світ не чекав на офіційні результати два місяці

Як ЗМІ рахують підсумки виборів президента у США, аби світ не чекав на офіційні результати два місяці

4 Листопада 2024
6203
4 Листопада 2024
19:18

Як ЗМІ рахують підсумки виборів президента у США, аби світ не чекав на офіційні результати два місяці

Юлія Кузьменко, «Суспільне Новини»
6203
В Європі підсумки виборів президента оголошують Центральні виборчі комісії країн, або подібні органи. В США все працює дещо складніше.
Як ЗМІ рахують підсумки виборів президента у США, аби світ не чекав на офіційні результати два місяці
Як ЗМІ рахують підсумки виборів президента у США, аби світ не чекав на офіційні результати два місяці

Оригінал публікації на сайті «Суспільне Новини» за посиланням

По-перше, голоси кандидатам в президенти віддають колегії виборників на основі голосування американців. По-друге, там немає національного органу, що відповідав би за підрахунок бюлетенів. Це відбувається в декілька етапів, переможця Конгрес оголошує тільки за два місяці після дня виборів, тож великі ЗМІ та інформагентства самі значно раніше зводять докупи дані голосування та підраховують, хто стане президентом. Помилки траплялися лічені рази. Суспільне розповідає про те, як медіа рахують голоси американців та достроково дізнаються, хто очолить Білий дім.

Як це відбувалося раніше

На початку історії Сполучених Штатів вибори відбувалися впродовж не одного дня. Але у 1840-х зʼявився телеграф, що уможливив швидку передачу інформації на великі відстані. Тоді виникли побоювання, що хід та результати голосування в одному зі штатів може вплинути на інший. Тому Конгрес у 1845 році встановив вибори на єдиний день — вівторок після першого понеділка листопада.

В ті часи ЗМІ збирали дані голосування від офіційних осіб — окружних клерків, інспекторів, аудиторів, виборчих комісій кожного зі штатів. На основі підрахунків цих людей оголошували й переможця виборів.

Як офіційно підбивають підсумки

Дільниці закриваються о 18:00 за EST (деякі з різницею в часових поясах — о 1:00 за EST). Як правило, спочатку підраховуються голоси, які люди віддали на дільницях у день виборів. Потім — дострокові голоси з дільниць і бюлетені, надіслані поштою. Ще пізніше — з-за кордону та від військових. Інформацію з кожного бюлетеня заводять в електронні сканери, а ті зводять результати в таблицю.

Місцеві посадовці закінчують підрахунок за кілька днів. Результати опиняються у федеральних чиновників. Далі — до 11 грудня, кожен штат повинен назвати колегії своїх виборників. Загалом в них по країні — 538 людей. Вони розподіляються пропорційно кількості населення в кожному зі штатів. Той кандидат, за кого проголосувала більшість мешканців штату, одержує всі голоси колегії виборників цього штату (за виключенням Мену і Небраски). Щоб стати президентом, кандидат має отримати мінімум 270 голосів виборників.

Вони збираються голосувати 17 грудня. Найважливішими в підрахунку цьогоріч будуть сім "хитких" штатів: Аризона, Джорджія, Мічиган, Невада, Північна Кароліна, Пенсильванія, Вісконсин. Тут підтримка обох кандидатів майже однакова, тому до кінця невідомо, кого врешті підтримає штат. Загалом у цих штатах 93 голоси виборників.

Далі, не пізніше четвертої середи грудня (у 2024-му це буде 23 грудня) Сенат отримує сертифікати з результатами голосування. 6 січня Конгрес офіційно оголошує переможця.

Як рахують голоси у ЗМІ

AP використовує мережу стрингерів. Понад 4000 з них прибувають на дільниці після їх закриття. Вони беруть інформацію від окружних клерків та інших місцевих чиновників. Якщо підсумки голосування суперечливі або статистично малоймовірні, клеркам ставлять додаткові запитання.

Також редакція AP окремо збирає результати голосування зі сайтів штатів та округів та отримує деякі дані безпосередньо від виборчих посадових осіб. Потім всі ці підрахунки зіставляють. Так забезпечується 2-3 джерела інформації.

Далі AP аналізує результати. Ідеться не лише про підрахунок голосів, а і про накладання його на демографічні дані у штатах, історію голосування та статистику дострокового голосування. Після цього АР називає свій варіант переможця.

Нагадаємо, на сайті Суспільного є мапа кількості голосів у США від АР, у якій в реальному часі будуть оновлюватись результати. Там можна подивитися кількість виборників від кожного штату, а також наскільки близько демократка Камала Гарріс та республіканець Дональд Трамп до вирішальної позначки у 270 виборників.

Decision Desk HQ

Ця американська компанія, що спеціалізується на звітах та аналітиці про результати виборів, висвітлюватиме голосування на президентських перегонах 2024-го у партнерстві з виданням The Hill. Вона також надає прогнози для NewsNation, HuffPost, The Economist, Scripps та інших ЗМІ й новинних агентств.

У добу виборів у Decision Desk HQ на дільницях працюватимуть близько 1000 репортерів, а аналітики компанії сформують математичне рівняння, яке буде враховувати та аналізувати, зокрема, скільки голосів вже мають кандидати й скільки ще не пораховано. Врешті компанія оголосить свій варіант переможця. Для цього щонайменше 3 з 15 експертів Decision Desk HQ мають з упевненістю 99,9% погодитися, що можна оголошувати прогноз.

У проєкту також є карта, де оновлюються прогнози, хто саме має перемогти.

Скотт Трантер, головний спеціаліст із даних Decision Desk HQ, розповів CNN, що у випадках аномалій під час підрахунку, упевненість у результатах допомагають забезпечити історичні знання про те, як округи та штати голосували в минулому.

National Election Pool

Це консорціум американських інформаційних організацій, до якого зокрема входять телеканали ABC, CBS, NBC та CNN. Вони співпрацюють з компанією Edison Research, яка надає дані про підрахунок голосів та результати опитувань виборців.

На поточних виборах Edison Research вивчатиме екзит-поли в день виборів на виборчих дільницях по всій країні, екзит-поли дострокового голосування, а також мультирежимні (телефонні та інтернет) опитування виборців, що голосують поштою.

Консорціум також відряджає десятки репортерів, кореспондентів, продюсерів тощо у найважливіші для виборів штаті.

Помилки та затримки в роботі ЗМІ

У 1948 році газета Chicago Daily Tribune надрукувала заголовок: "Дьюї перемагає Трумена", коли здавалося, що кандидат від республіканців Томас Дьюї випередив опонента, демократа Гаррі С. Трумена. Та врешті переміг Трумен. У помилці відіграло роль те, що газету відправили у друк на кілька годин раніше, ніж зазвичай, через страйк друкарів, а головний редактор Дж. Лой Мелорні поклався на думку досвідченого кореспондента з Вашингтона Артура Сірса Геннінга. Той сказав, що переможе Дьюї.

У 2000 році найбільші телевізійні мережі та AP, ґрунтуючись здебільшого на опитування в день виборів, заявили, що у Флориді перемагає демократ Ел Гор. Виявилось, що кандидати там ідуть дуже близько. Зрештою Верховний суд США зупинив перерахунок голосів і закріпив мінімальну перемогу Джорджа Буша-молодшого, який і став президентом.

Через пандемію COVID-19, яка припала на вибори 2020 року, багато людей проголосували достроково або поштою, через що в окремих штатах підрахунок голосів тривав повільніше. Дональд Трамп тоді критикував голосування поштою, запевняючи, що зокрема через такий спосіб голосування вибори не були справедливими й він не переміг.

Але взагалі голосувати достроково чи поштою — не новація пандемії. Американці можуть відправити бюлетені поштою, якщо перебувають за кордоном, якщо через інвалідність їм складно дістатися дільниці, якщо зайняті в день виборів чи на військовій службі тощо.

Таке голосування ввели під час Громадянської війни, на виборах президента 1864 року. Тоді багато чоловіків, які мали право голосу, воювали.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Юлія Кузьменко, «Суспільне Новини»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6203
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду