ІМІ оновив «Білий список» прозорих і відповідальних медіа
Інститут масової інформації (ІМІ) оновив список прозорих і відповідальних медіа, відомий також як «Білий список» найякісніших українських онлайн-ресурсів.
За результатами двоетапного глибинного моніторингу онлайн-медіа, який проводять раз на пів року, до списку у другому півріччі 2024 року ввійшли Суспільне, «Радіо Свобода», «Українська правда», «Бабель», Громадське, «Тексти», ZN,ua, «Еспресо», «Слово і діло», «Український тиждень», «Громадське радіо», NV та «Ґрати».
До переліку приєдналося видання «Ґрати», що висвітлює суспільно-політичні події через призму судових процесів і правових питань. Окрім цього, до списку повернули сайт NV. За даними ІМІ, він «удосконалив маркування рекламного контенту і видалив із сайту розділи, пов’язані з гральним бізнесом, демонструючи відповідальне ставлення до аудиторії».
Рівень дотримання професійних стандартів на ресурсах, які ввійшли до «Білого списку», в середньому становить близько 96%. У центральній стрічці новин на цих сайтах не виявлено джинси (хоча траплялися матеріали з неналежним маркуванням), мови ворожнечі, сексизму та фейків.
З методологією дослідження можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, у квітні цього року до списку прозорих і відповідальних медіа ввійшли Суспільне, «Радіо Свобода», «Українська правда», «Бабель», Громадське, «Тексти», ZN.ua, «Еспресо», «Слово і діло», «Український тиждень», «Громадське радіо». Водночас із нього вибули «Укрінформ», NV та «Ліга.net».
Виключення зі списку NV та «Ліга.net» в ІМІ аргументували тим, що ці медіа «заробили довіру аудиторії завдяки об'єктивності та надійності своїх новин, але почали рекламувати гемблінг, що може підірвати довіру читачів». На думку ІМІ, реклама азартних ігор часто сприймається як спроба використати вразливість людей для заробітку.
Тоді ще гендиректор «Укрінформу» Олексій Мацука в коментарі «Детектору медіа» заявив, що їхнє медіа змінює стандарти роботи, і зміни дадуть змогу швидко повернутися в «Білий спісок» ІМІ, з якого «Укрінформ» було виключено за результатами моніторингу його роботи в останні пів року.
Співвласник та СЕО групи компаній «Ліга» Дмитро Бондаренко, коментуючи «Детектору медіа» виключення «Ліга.net» із «Білого списку», заявив, що його медіа не робить нічого, що заборонено в Україні. Він підкреслив, що всі медіа, які входять до групи компаній «Ліга», заробляють гроші дозволеним у державі способом, щоб платити зарплати, розвиватися, інвестувати.
Аналітикиня ІМІ Олена Голуб під час Міжнародної конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа зазначила, що вилучення медіа з «Білого списку» Інституту масової інформації або Мапи рекомендованих медіа (спільний проєкт із «Детектором медіа») — це прохання відреагувати на проблеми, а не покарання.
Ілюстрація: ІМІ