З початку повномасштабної війни з ТОТ Запорізької та Херсонської областей росіяни викрали 395 людей, — КРЦ
З початку повномасштабної війни з ТОТ Запорізької та Херсонської областей росіяни викрали 395 людей, — КРЦ
З тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей з 2022 року було викрадено 395 людей, із яких 103 — представники кримськотатарського народу.
Про це повідомляє ГО «Кримськотатарський ресурсний центр» (КРЦ) на своїй сторінці у фейсбуці.
«Завдяки своєчасній реакції КРЦ дізнався про долю близько 80 осіб, яких викрали на зазначених територіях. Деяких з них або звільнили, або помістили в російські місця несвободи», — інформують у КРЦ.
У Центрі підкреслити, що на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей росіяни не керуються жодним законодавством та відкрито скоюють воєнні злочини, серед яких — насильницькі викрадення, незаконні проникнення до житла, тортури та вбивства.
«Із початку своєї діяльності Кримськотатарський ресурсний центр системно займається моніторингом порушень прав людини в окупованому Криму, а з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну ми почали це робити й на новоокупованих територіях Запорізької та Херсонської областей. Щоквартально ми презентуємо Аналіз порушень прав людини на зазначених територіях», — додали в КРЦ.
Раніше ми повідомляли, що через рік після рейду російських окупантів у Мелітополі, який призвів до арешту кількох журналістів і дописувачів новинних телеграм-каналів, міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) розслідувала їхню долю та розшукала кількох із них у російських в'язницях.
- Читайте також: «Тіні на лівому березі»: фільм-розслідування The Kyiv Independent про невидимі світу страждання українців в окупації
Нагадаємо, Комісія ООН із розслідування порушень в Україні знайшла додаткові докази поширених схем застосування катувань з боку російської влади проти українських цивільних осіб та військовополонених на тимчасово окупованих українських територіях та в самій Росії. Повідомляється, що велике географічне охоплення та поширені схеми застосування катувань демонструють, що це звичайна та прийнятна практика, здійснювана з почуттям безкарності. Комісія ООН встановила, що систематичне застосування сексуального насильства — переважно щодо чоловіків — також використовується як метод катувань. Постраждалі від катувань наголошують на необхідності психологічної та соціальної підтримки для себе та для своїх сімей.
Читайте також:
Фото: фейбсук-сторінка КРЦ