У В'єтнамі на 12 років ув'язнили журналіста-розслідувача Дуонга Ван Тхая, викраденого понад рік тому
У В'єтнамі на 12 років ув'язнили журналіста-розслідувача Дуонга Ван Тхая, викраденого понад рік тому
У В’єтнамі суд засудив журналіста-розслідувача Дуонга Ван Тхая до 12 років ув’язнення за «пропаганду проти держави» більш ніж через рік після його викрадення в Таїланді. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликає до його негайного звільнення.
Дуонг, відомий своїми розслідуваннями корупції в уряді та боротьби за владу в Комуністичній партії В’єтнаму, був викрадений 13 квітня 2023 року з Таїланду, де він жив як біженець із 2019 року. Через три дні в’єтнамська поліція заявила, що його заарештували за ймовірну «спробу незаконного в'їзду» з Лаосу.
«Викравши Дуонга Ван Тхая, журналіста, який писав про корупцію в державі, і присудивши йому надзвичайно важкий термін ув’язнення, в’єтнамський режим демонструє ступінь своєї зневаги до свободи преси. Ми закликаємо міжнародне співтовариство посилити тиск на Ханой, щоб домогтися його звільнення, а також звільнення 36 інших журналістів і захисників свободи преси, які зараз утримуються в країні», — заявив директор Азіатсько-Тихоокеанського бюро RSF Седрік Альвіані.
Дуонг Ван Тай, який викрив у Facebook велику власність високопоставлених чиновників Комуністичної партії, також був членом Незалежної асоціації журналістів В’єтнаму (IJAVN), яка зазнала жорстких репресій з боку режиму.
Це не перший випадок примусової «репатріації» іноземного журналіста з Таїланду. У січні 2019 року Чионг Зуй Нхат, співробітник в’єтнамомовної служби Radio Free Asia, був викрадений із центру Бангкока, перш ніж у 2020 році був засуджений до десяти років ув’язнення за сфабрикованими звинуваченнями.
У жовтні 2015 року шведський видавець китайського походження Гуй Мінхай був подібним чином викрадений у Таїланді. 24 лютого 2020 року китайський режим засудив його до десяти років ув’язнення за «незаконне надання розвідданих за кордоном».
В’єтнам посідає 174-те місце серед 180 країн і територій в Індексі свободи преси RSF за 2024 рік.
Нагадаємо, у червні у В'єтнамі заарештували колишнього репортера Чіонг Ху Сана й адвоката Чан Дінь Трієна через публікацію матеріалів у фейсбуці. Їх звинуватили у «зловживанні демократичними свободами з метою посягання на інтереси держави».
Фото: RSF