Працівникам Хмельницької міськради заборонили користуватися телеграмом на робочих пристроях

Працівникам Хмельницької міськради заборонили користуватися телеграмом на робочих пристроях

30 Жовтня 2024
466
30 Жовтня 2024
12:37

Працівникам Хмельницької міськради заборонили користуватися телеграмом на робочих пристроях

466
Міська рада продовжить користуватися телеграм-каналом для інформування, проте дублює всю інформацію на своєму офіційному сайті та інших соцмережах.
Працівникам Хмельницької міськради заборонили користуватися телеграмом на робочих пристроях
Працівникам Хмельницької міськради заборонили користуватися телеграмом на робочих пристроях

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин заборонив працівникам міських виконавчих органів, комунальних підприємств і установ встановлювати та використовувати Telegram на службових пристроях та зі службовою метою. Про це йдеться в розпорядженні міського голови від 25 жовтня, оприлюдненому 28 жовтня на офіційному сайті міськради.

Використовувати телеграм дозволяється лише особам, до посадових обов’язків яких належить безпосереднє використання месенджера.

Міська рада ухвалила таке рішення відповідно до листа Хмельницької обласної військової адміністрації та витягу з протоколу №24 засідання Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО.

Відповідно до розпорядження, керівники структурних підрозділів, комунальних підприємств та установ мають не допустити встановлення і використання месенджера на робочих пристроях своїх підлеглих. 

Проконтролювати виконання розпорядження мають заступники міського голови та керівниця справами виконавчого комітету міської ради.

Олександр Симчишин у коментарі ІМІ сказав, що це рішення має на меті захистити інформацію, до якої мають доступ працівники.

Він розповів, що усі робочі гаджети, які використовують їхні працівники, налаштовані так, що на них неможливо встановити жодне стороннє програмне забезпечення без погодження адміністратора. Також є можливість блокувати використання вебверсії застосунку. Тому контролювати використання телеграму на робочих пристроях цілком реально, каже міський голова.

Натомість обмін робочою інформацією через Телеграм з особистих пристроїв є відповідальністю кожного працівника. «В разі виявлення порушення будуть ухвалюватися відповідні рішення», — сказав міський голова.

Симчишин сказав також, що телеграм-каналами Хмельницької міської ради та особисто міського голови продовжать користуватися для інформування. За його словами, ці телеграм-канали не ведуться з робочих пристроїв. «У разі офіційної заборони телеграму ми таку ініціативу підтримаємо», — сказав Симчишин.

Він додав, що міська рада дублює всю інформацію на своєму офіційному сайті, фейсбук-сторінці, вайбері, на офіційних сторінках міського голови. Крім того, днями запрацює канал Хмельницької міської ради у вотсапі, де також дублюватиметься інформація.

Нагадаємо, 20 вересня Національний координаційний центр кібербезпеки вирішив обмежити використання Телеграму у державних органах, військових формуваннях та на об'єктах критичної інфраструктури.

Працівникам органів державної влади, військовослужбовцям, працівникам сектору безпеки та оборони, а також підприємств критичної інфраструктури заборонять встановлювати та використовувати телеграм на службових пристроях. Це рішення не стосуватиметься простих користувачів.

Раніше начальник ГУР МО України Кирило Буданов заявив, що російські спецслужби мають доступ до особистого листування користувачів телеграму та їхніх персональних даних, а представники Служби безпеки та Генерального штабу ЗСУ зазначили, що ворог використовує месенджер для кібератак, встановлення геолокації користувачів та корегування ракетних ударів.

Фото: Хмельницька міська рада

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
466
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду