Максим Буткевич передав Зеленському список із 30 ув’язнених журналістів та двох правозахисників, — Zmina

Максим Буткевич передав Зеленському список із 30 ув’язнених журналістів та двох правозахисників, — Zmina

23 Жовтня 2024
1366
23 Жовтня 2024
22:46

Максим Буткевич передав Зеленському список із 30 ув’язнених журналістів та двох правозахисників, — Zmina

1366
Під час зустрічі Президента України з представниками громадських організацій, що працюють у сфері міжнародної політики, адвокації, захисту прав людини, безпеки та оборони йшлося про зовнішній та внутрішній План перемоги.
Максим Буткевич передав Зеленському список із 30 ув’язнених журналістів та двох правозахисників, — Zmina
Максим Буткевич передав Зеленському список із 30 ув’язнених журналістів та двох правозахисників, — Zmina

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками громадських організацій, що працюють у сфері міжнародної політики, адвокації, захисту прав людини, безпеки та оборони. Під час зустрічі йшлося про зовнішній та внутрішній План перемоги. Про це повідомляє Центр прав людини Zmina.

Зазначається, що це перша широка зустріч президента з діячами громадянського суспільства з початку повномасштабної війни. На ній були присутні представники двох десятків організацій громадянського суспільства.

Ішлося про широке коло питань, зокрема просування Плану перемоги через публічну дипломатію, розвиток власного ВПК, посилення санкцій, зокрема щодо танкерного флоту, повернення полонених, підтримку ветеранів, ротацію військовослужбовців і  рекрутинг, захист демократії, якість урядування, інформує Zmina. 

На зустрічі був присутній звільнений з російського полону п’ять днів тому правозахисник, журналіст, військовослужбовець та співзасновник і член правління Центру прав людини Zmina Максим Буткевич, який подякував державним структурам, громадянському суспільству та всім, хто долучився до звільнення його та його побратимів. Максим Буткевич зазначив, що це було перше звільнення з колонії на Луганщині, де він відбував покарання разом із чотирма десятками інших військовополонених, засуджених за сфабрикованими справами, і це звільнення дає надію, що «процес розморожений». 

«Українці в російському полоні — як застиглі комахи в бурштині. Для них час зупинився, однак для всіх них важливо знати, що робиться усе можливе задля їхнього звільнення», — сказав Буткевич. 

Він закликав до продовження роботи з визволення українських військовополонених і цивільних та окремо згадав про правозахисників і журналістів, які досі перебувають у російському полоні. Буткевич передав Володимиру Зеленському список із 30 ув’язнених журналістів та двох правозахисників, який було підготовлено Центром Zmina.

Повідомляється, що Володимир Зеленський привітав Максима Буткевича з поверненням на Батьківщину та заявив про необхідність об’єднання зусиль заради відновлення справедливості й миру в Україні. 

«Сьогодні була зустріч із представниками нашого українського громадянського суспільства. Багато було організацій — зовнішня політика, розвиток оборонної сфери, правозахист, захист свободи. Зокрема, був і Максим Буткевич — український правозахисник і воїн, якого нам нещодавно вдалося звільнити з російського полону. Детально обговорили План перемоги та нашу потребу в об’єднанні — у тому, щоб разом повертати справедливість для України, наближати мир і говорити з партнерами про все те, що може зробити Україну сильнішою. Ми розраховуємо на єдність у промоції рішення партнерів щодо запрошення України в НАТО. А також щодо розвитку нашої системи оборони. Треба більш активно закликати партнерів до рішучості в оборонній співпраці. І також маємо разом працювати над кроками, які дадуть Україні змогу швидше відновитись після цієї війни», — наголосив Президент України.  

На зустрічі були присутні: керівники Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко, Інна Підлуська та Любов Цибульська, голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко, директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук, керівник моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко, заступник директора благодійного фонду «Повернись живим» Олег Карпенко та член наглядової ради фонду Павло Клімкін, директорка благодійного фонду Dignitas Люба Шипович, керівниця проєкту Victory Drones фонду Dignitas Марія Берлінська, голова ГО «Принцип» Любов Галан, керівниця Української волонтерської служби Анна Бондаренко, виконавча директорка Центру протидії корупції Дарія Каленюк, співзасновниця Міжнародного центру української перемоги Олена Галушка, керівниця Незалежної антикорупційної комісії Олена Трегуб, виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк, голова правління Центру прав людини Zmina Тетяна Печончик та його співзасновник Максим Буткевич, голова Громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська, голова Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський, директор Інституту фронтиру Євген Глібовицький, співзасновник Громадянської платформи «Нова країна» Валерій Пекар, заступник гендиректора Українського інституту Алім Алієв, голова Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, програмний директор Центру громадянських свобод Володимир Яворський.

Нагадаємо, Максим Буткевич — український правозахисник і журналіст, координатор та співзасновник проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидію мові ворожнечі. Співзасновник «Громадського радіо» та Центру прав людини Zmina. 18 жовтня, в рамках обміну полоненими, його звільнили з російського полону 

Від весни 2014 року Максим Буткевич допомагав переселенцям, а також займався захистом біженців та протидією дискримінації. З початком повномасштабної війни пішов служити в ЗСУ.

Читайте також:

Фото: Офіс Президента України

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1366
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду