З початку року правоохоронці відкрили 60 справ за злочини проти журналістів,— Офіс генпрокурора
З початку року правоохоронці відкрили 60 справ за злочини проти журналістів,— Офіс генпрокурора
З початку 2024 року правоохоронці зареєстрували 60 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно представників медіа. З них чотири розслідувано і передано до суду з обвинувальними актами.
Про це йдеться у відповіді Офісу генерального прокурора на запит Інституту масової інформації щодо стану розслідування злочинів стосовно журналістів з початку цього року.
Як повідомляє ІМІ, дані, надані Офісом генпрокурора, охоплюють період з 1 січня по 30 вересня 2024 року.
«Із загальної кількості кримінальних проваджень, 43 зареєстровано за ст. 171 ("Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів") Кримінального кодексу України. З них 17 були закриті, одне було передано до суду, і у 25 провадженнях рішення поки що не прийнято», — йдеться у повідомленні.
В ІМІ додали, що ще 16 кримінальних проваджень зареєстровано за статтею 345-1 ККУ («Погроза або насильство щодо журналіста»). З них два закрито, три передано до суду, і в 11 провадженнях рішення поки що не прийнято.
Крім того, правоохоронці зареєстрували одне кримінальне провадження за статтею 347-1 ККУ («Умисне знищення або пошкодження майна журналіста»), по якому рішення ще не прийнято.
За даними ІМІ, упродовж 2023 року правоохоронці зареєстрували 77 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно представників медіа. З них сім розслідувано і передано до суду.
Упродовж 2022 року правоохоронні органи зареєстрували 88 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно представників медіа.
З них до суду передали чотири кримінальні провадження. Якщо порівняти з 2021 роком, коли до суду було передано 27 справ, то у 2022 році кількість розслідуваних справ знизилася на 85%.
Нагадаємо, у Запоріжжі поліція 16 жовтня відкрила провадження за фактом перешкоджання журналістці місцевого медіа 061.ua Ельмірі Шагабудтдиновій.
Фото: IFJ