В українських онлайн-медіа знизилась частка матеріалів про екологію,— дослідження ІМІ

В українських онлайн-медіа знизилась частка матеріалів про екологію,— дослідження ІМІ

16 Жовтня 2024
309
16 Жовтня 2024
20:55

В українських онлайн-медіа знизилась частка матеріалів про екологію,— дослідження ІМІ

309
Експерти ІМІ зазначають, що таке зменшення пов'язане з переорієнтацією журналістів на висвітлення війни та її наслідків
В українських онлайн-медіа знизилась частка матеріалів про екологію,— дослідження ІМІ
В українських онлайн-медіа знизилась частка матеріалів про екологію,— дослідження ІМІ

Частка матеріалів, присвячених екологічним питанням, в українських онлайн-медіа у 2024 році становить лише 1,4% від загальної кількості публікацій. Про це йдеться у дослідженні ІМІ. 

За даними дослідження, цей показник знизився на 0,6% у порівнянні з 2021 роком, тоді екологічна тематика складала 2% контенту.

Експерти ІМІ зазначають, що таке зменшення пов'язане з переорієнтацією журналістів на висвітлення війни та її наслідків. Проте таке зміщення уваги від екологічних проблем є небезпечним, оскільки екологічні питання, зокрема наслідки воєнних дій, мають критичне значення для довгострокового розвитку України.

«Росіяни не лише здійснюють геноцид українців, а також завдають безповоротної шкоди екології, що призводить до екоциду. Про наслідки якого пишуть українські редакції, адже значна кількість матеріалів стосувалися забруднення повітря, отруєння води росіянами або екологічні наслідки через обстріли українських територій», — зазначила медіааналітикиня ІМІ Яна Машкова.

У моніторинговий період експерти ІМІ зафіксували, що:

  • найбільше матеріалів про екологію готували редакції видань «Фокус» (3.6% матеріалів від загальної кількості новин на сайті), «Суспільного» (2%) та «РБК Україна» (1.8%);
  • найчастіше медіа висвітлювали теми: забруднення повітря, новини про альтернативну енергетику, електротранспорт, забруднення води та екологічні дослідження;
  • найменше матеріалів про екологію було зафіксовано на сайті ТСН (0.3% матеріалів від загальної кількості новин на сайті в моніторинговий період), оскільки редакція надає перевагу новинам про кримінал, війну, розважальний чи езотеричний контент, або ж матеріали з ознаками сексизму;
  • географічно в матеріалах про екологію найчастіше згадується Україна (59%) від загальної кількості новин, які потрапили у вибірку.

Експерти ІМІ також радять українським редакціям тримати «теплий контакт» та партнеритися з «екологічними» ГО, щоб екологи могли оперативно давати ексклюзивні коментарі.

Крім того, в рекомендаціях зазначено стежити за організаціями в соцмережах, адже можна писати не лише про проблеми, а про ініціативи та рішення.

На думку експертів ІМІ, можна простежити про що зараз пишуть іноземні медіа, адже вони теж пишуть про екологію і ця інформація може бути корисна для української аудиторії.

Ознайомитися з повним текстом дослідження можна за посиланням.

Моніторинг проведено 24–30 вересня 2024 року у 10 популярних інтернет-медіа: «Українська правда», «Цензор.Нет», «24 канал», «Суспільне», «Фокус», «Гордон», «Кореспондент.net», ТСН, УНІАН, NV. Загальна вибірка склала 13771 матеріалів.

Фото колаж: ІМІ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
309
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду