Медіарух закликав міжнародну спільноту до негайних дій у зв'язку з убивством Вікторії Рощиної в російському полоні

Медіарух закликав міжнародну спільноту до негайних дій у зв'язку з убивством Вікторії Рощиної в російському полоні

11 Жовтня 2024
796
11 Жовтня 2024
19:29

Медіарух закликав міжнародну спільноту до негайних дій у зв'язку з убивством Вікторії Рощиної в російському полоні

796
Українські медійники закликають такі організації, як ООН, ОБСЄ, ПАРЄ та МКЧХ, вжити невідкладних заходів для перевірки стану і захисту прав 29-ти цивільних українських журналістів, що наразі перебувають в російському полоні.
Медіарух закликав міжнародну спільноту до негайних дій у зв'язку з убивством Вікторії Рощиної в російському полоні
Медіарух закликав міжнародну спільноту до негайних дій у зв'язку з убивством Вікторії Рощиної в російському полоні

Українські журналісти та медійники закликають міжнародну спільноту до рішучих та негайних дій у зв'язку з убивством української журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні. Про це йдеться у заяві Медіаруху.

«Знаючи, що Вікторія Рощина перебувала в ув’язненні більше року і що до російського полону вона була фізично здоровою, ми маємо всі підстави вважати, що її смерть була або результатом умисного вбивства, або наслідком жорстокого поводження та насильства, яких вона зазнала під час перебування в російському полоні», — йдеться у заяві.

Журналісти закликають українські та міжнародні медіа висвітлити цю трагедію та розповісти світові про долю українських журналістів в російському полоні, а міжнародні інституції — вжити заходів для перевірки стану і захисту прав 29-ти цивільних українських медійників, яких утримує Росія. 

Так, Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) просять регулярно відвідувати полонених, організувати постійні місії з моніторингу в'язниць РФ і докласти всіх зусиль, аби гарантувати полоненим дотримання базових прав і захист від жорстокого поводження.

ООН закликають залучити Раду з прав людини та Управління Верховного комісара з прав людини і створити незалежну комісію з розслідування смерті Вікторії Рощиної, а Спеціального доповідача ООН з питання свободи слова — публічно прозвітувати щодо ситуації з українськими журналістами в російському полоні та щодо інших злочинів РФ проти медіа. 

Медійники також закликають ОБСЄ перевірити умови утримання українських журналістів на території РФ та призначити спеціальну місію під керівництвом Представника з питань свободи ЗМІ для перевірки фактів, що стосуються злочинів країни-агресора проти медійників. 

Окрім цього, ПАРЄ просять, зокрема, провести термінові дебати щодо системних порушень Росією прав журналістів та ініціювати спеціальну резолюцію, що засуджує вбивство українських журналістів і закликає до санкцій проти посадовців РФ, відповідальних за ці злочини.

Для того, щоб підписати спільну заяву, потрібно заповнити гугл-форму.

Підтримати родину Вікторії Рощиної можна за реквізитами:

Картка для поповнення: 4149 4991 4394 6851

Для платежа за реквізитами:

Одержувач: Рощин Володимир Михайлович
Рахунок: 262088880825983
IBAN: UA1730529900000262088880825983
Банк одержувача: АТ КБ «ПриватБанк», м. Київ, Україна
МФО: 305299
Призначення платежу: Благодійний внесок на підтримку родини Вікторії Рощиної

10 жовтня стало відомо про смерть журналістки Вікторії Рощиної в російському ув’язненні. Обставини її смерті поки невідомі. За інформацією ГУР, Рощина мала бути включена в один із найближчих обмінів полоненими. Її мали етапувати у в’язницю «Лефортово» у Москві, щоб підготувати повернення до України.

У зв’язку з інформацією про смерть української журналістки в російському ув’язненні кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфікували. Тепер Служба безпеки розслідуватиме воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила, що вимагає розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної.

Журналістка-фрилансерка та позаштатна авторка «Української правди» Вікторія Рощина зникла на окупованій росіянами території України в серпні 2023 року. Про це стало відомо в жовтні 2023-го. 27 травня 2024 року росіяни визнали, що утримують українську журналістку Вікторію Рощину на своїй території. 

За інформацією Медійної ініціативи за права людини, Росія могла утримувати Вікторію Рощину в слідчому ізоляторі №2 Таганрога й у виправній колонії №77 в окупованому Бердянську, де до полонених застосовують тортури. Зокрема, Таганрог відомий як одне з найбільш жорстоких для українців місць утримання на території Росії.

Читайте також: 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
796
Читайте також
Коментарі
0
Щоб додавати коментарі потрібно Авторизуватись.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду