Інформаційний простір світу є полем битви російського режиму, — МЗС Чехії

Інформаційний простір світу є полем битви російського режиму, — МЗС Чехії

10 Жовтня 2024
553
10 Жовтня 2024
02:58

Інформаційний простір світу є полем битви російського режиму, — МЗС Чехії

553
Міністр закордонних справ Чехії заявив, що наразі Росія відповідає за 80% операцій впливу у світі.
Інформаційний простір світу є полем битви російського режиму, — МЗС Чехії
Інформаційний простір світу є полем битви російського режиму, — МЗС Чехії

Очільник міністерства закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що натепер Росія відповідає за 80% операцій впливу у світі. Як повідомляє «Європейська правда» із посиланням на МЗС Чехії, про це він заявив під час Міжнародної конференції «Стійка Європа».

Головною темою одноденної конференції було іноземне втручання, операції впливу та іноземна дезінформація, які становлять дедалі більшу загрозу безпеці і Чехії, і Європи загалом.

«Наразі Росія відповідає за 80% операцій впливу у світі. Це вчетверо більше, ніж решта світу разом узяті. Нам потрібна набагато більша рішучість у боротьбі із впливом Кремля, ніж ми демонстрували досі», — вважає Ліпавський.

Своєю чергою, директор департаменту комунікацій МЗС Чехії Карел Смекал заявив, що війна проти України та агресивна політика Кремля яскраво ілюструють необхідність більш ефективної протидії гібридним загрозам.

«Інформаційний простір є полем битви російського режиму, а державна комунікація стає нагальною необхідністю», — додав Смекал.

«Європейська правда» також нагадала, що нещодавно влада Молдови викрила підтримувану Росією операцію за участю 130 тисяч громадян країни, метою якої було вплинути на голосування під час референдуму щодо вступу в Європейський Союз. А влітку, нагадує видання, в НАТО заявляли, що гібридні операції та кібератаки РФ можуть вважатися підставою для активації статті 5.

Раніше ми повідомляли, що Департамент державної безпеки Литви (ДДБ) ініціював інформаційну кампанію з протидії вербуванню громадян, зокрема, спецслужбами Росії. Кампанія під назвою «Це може бути твоя історія» складається з трьох відеоісторій, заснованих на реальних фактах з історій вербування. Автори відео мають на меті привернути увагу громадськості до того, що кожен є потенційною мішенню для ворожих спецслужб. За даними ДДБ, найбільш активну розвідку в країні останнім часом ведуть російські спецслужби, агресивність та масштаби діяльності яких є найвищими з моменту відновлення незалежності

Нагадаємо, за останні роки кількість випадків вербування молодих чоловіків з проросійськими поглядами для проведення диверсійних атак по всій Європі значно збільшилася. За даними журналістського розслідування OCCRP, через телеграм до таких дій активно залучають молодих людей, яких навчають підривати інфраструктуру, влаштовувати підпали та навіть здійснювати вбивства. Західні служби безпеки вважають, що за цим стоять російські спецслужби.

Аналітики Збройних сил Литви в липні зафіксували зростання з боку Росії та Білорусі інформаційного тиску, спрямованого проти країни, особливо у сфері оборони. За даними литовський військових, було виявлено 312 інформаційних випадків, з яких більше двохсот стосувалися оборонного сектору. Аналітики литовських збройних сил вважають, що агресивна риторика російських і білоруських високопосадовців і пропагандистів була спрямована на дискредитацію НАТО, підрив довіри до Альянсу та його саміту у Вашингтоні, а також на послаблення довіри Литви до НАТО.

Крім того, в липні дослідники організацій Qurium та EU DisinfoLab викрили російську мережу дезінформації Doppelganger («Двійник»), яка діє щонайменше в десяти країнах Європи. За даними дослідників, Doppelganger працює в Європі з травня 2022 року. Вона використовує мережу несправжніх акаунтів-ботів для поширення посилань на фейкові версії справжніх новинних сайтів. Основою діяльності Doppelganger в Європі та Росії є хостинг-провайдер із Санкт-Петербурга Aeza.

У вересні Мережа протидії дезінформації (Counter Disinformation Network) опублікувала звіт про операцію російського впливу Doppelganger. Дослідники проаналізували 1366 проросійських дописів, які були опубліковані на платформі X з 4 по 28 червня 2024 року.

Також ми повідомляли, що адміністрація президента Росії контролює низку організацій і ресурсів у Білорусі та країнах Балтії, які просувають російські наративи. За просування російських інтересів на європейському напрямку відповідає Управління прикордонного співробітництва адміністрації Путіна.

У квітні міністр у справах Європи уряду Франції Жан-Ноель Барро заявляв, що його країну «заполонила» російська дезінформація. Високопосадовець переконаний, що мета російської пропаганди — скомпрометувати майбутні вибори до Європарламенту та втрутитися в їхні результати. Адже завдання Кремля — домогтися обрання проросійських кандидатів, що просуватимуть у парламенті ЄС наративи, які потрібні РФ.

Читайте також: 

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
553
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду