Путін з 2017 року формував негативне ставлення Дональда Трампа до України, — The New York Times

Путін з 2017 року формував негативне ставлення Дональда Трампа до України, — The New York Times

6 Жовтня 2024
1247
6 Жовтня 2024
20:53

Путін з 2017 року формував негативне ставлення Дональда Трампа до України, — The New York Times

1247
Починаючи з перших контактів з тодішнім президентом США Трампом, Путін працював над тим, щоб закріпити в нього думку про те, що Україна - це не стільки молода демократія, яка прагне глибших зв'язків із Заходом, скільки непокірний російськомовний сусід, керований олігархами і корумпованими чиновниками, які прагнули допомогти обрати президенткою Гілларі Клінтон.
Путін з 2017 року формував негативне ставлення Дональда Трампа до України, — The New York Times
Путін з 2017 року формував негативне ставлення Дональда Трампа до України, — The New York Times

Путін з 2017 року формував негативне ставлення до України в тодішнього президента США Дональда Трампа. Про це йдеться в статті The New York Times. 

За даними видання, 28 січня 2017 року під час першої телефонної розмови Трампа та Путіна американський президент першим порушив питання України, попросивши російського диктатора висловити свою думку про цю країну. Колишній високопосадовець США, який безпосередньо знав про те, що відбувалося під час розмови, повідомив, що Путін розповів про корупцію в Україні, а Трамп «був обережним у своїй відповіді, не погоджуючись із Путіним і не захищаючи Україну», але він визнав, що конфлікт Росії з Україною є перешкодою на шляху до його мети — поліпшення відносин з Москвою. 

7 липня 2017 року під час зустрічі Трампа та Путіна в Гамбурзі очільник Кремля знову сказав Трампу, що Україна — «корумпована, сфабрикована країна». Він наполягав, що Росія має «повне право здійснювати свій вплив» на Україну. Коли Трамп сказав, що його адміністрація розглядає можливість надання зброї Україні, Путін відповів, що це було б «помилкою». За його твердженням, хоч би що Америка дала українцям, вони попросять більше. 

Та зустріч стала для Путіна можливістю досягти власної мети — послабити американську підтримку Києва й наростити політичну неприязнь до України з боку Трампа, йдеться у статті NYT. 

«Тоді, під час їхніх перших контактів, Путін працював над тим, щоб закріпити в голові Трампа думку про те, що Україна — це не стільки молода демократія, яка прагне глибших зв'язків із Заходом, скільки непокірний російськомовний сусід, керований олігархами і корумпованими чиновниками, які прагнули допомогти обрати Гілларі Клінтон», — пише видання. 

Ще одним випадком, який вплинув на ставлення Трампа до України, журналісти вважають викрадення російськими урядовими хакерами листування опонентки Трампа у президентській кампанії, демократки Гіларі Клінтон. У розслідуванні, яке у 2019 році провів Комітет з розвідки Сенату США, голова передвиборчої кампанії Трампа Пол Манафорт та інші посадові особи передвиборчого штабу почали просувати теорію про те, що викрадення здійснила Україна, а не Росія. Путін тоді публічно заявив, що Україна намагалася допомогти Гілларі Клінтон під час президентських виборів у 2016 році. 

В оточенні Трампа почав вимальовуватися більш «темний портрет» України як країни, «наповненої політичними ворогами Трампа», зазначає видання. 

«Ця ворожість до України залишається в центрі уваги в останні тижні передвиборчої кампанії 2024 року. Трамп не дав зрозуміти, чи припинить він або зменшить у разі свого обрання американську військову та дипломатичну підтримку України, і це тоді, коли він схиляє Республіканську партію до свого бачення менш інтервенціоністської зовнішньої політики, відкритої для співпраці з авторитарними лідерами, такими як Путін», — підсумовується в статті. 

Читайте також: 

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1247
Читайте також
23.04.2024 14:41
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
1 628
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду