Євросоюз схвалив нові санкції проти РФ: Постачальники медіапослуг у ЄС більше не зможуть приймати російське фінансування

Євросоюз схвалив нові санкції проти РФ: Постачальники медіапослуг у ЄС більше не зможуть приймати російське фінансування

24 Червня 2024
618
24 Червня 2024
12:32

Євросоюз схвалив нові санкції проти РФ: Постачальники медіапослуг у ЄС більше не зможуть приймати російське фінансування

618
До санкційного списку додали 116 фізичних та юридичних осіб.
Євросоюз схвалив нові санкції проти РФ: Постачальники медіапослуг у ЄС більше не зможуть приймати російське фінансування
Євросоюз схвалив нові санкції проти РФ: Постачальники медіапослуг у ЄС більше не зможуть приймати російське фінансування

Міністри закордонних справ країн ЄС ухвалили 14-й пакет санкцій проти Росії у зв’язку з її агресією проти України, який надалі поширює тиск на російську енергетику та містить заходи для запобігання спробам оминати європейські санкції. Про це йдеться на сайті Європейської ради.

«Рада ЄС ухвалила сьогодні 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів для завдання подальшого удару проти режиму Путіна та проти тих, хто сприяє його злочинній, неспровокованій та невиправданій агресивній війні проти України. Ці заходи мають на меті вразити високодохідні сектори російської економіки, такі як енергетика, фінанси та торгівля, і надалі ускладнити обходження санкцій ЄС», — ідеться в повідомленні.

До  санкційного списку додали 116 фізичних та юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Новий пакет передбачає таке:

 • ЄС заборонить послуги з перевантаження російського зрідженого природного газу на території ЄС із метою перевалки в треті країни (перевезення із судна на судно, перевезення із судна на берег, а також операції з перевантаження). Це не впливає на імпорт, а лише на реекспорт до третіх країн через ЄС. За виконанням і розробкою цього рішення стежитиме Єврокомісія. Вона може запропонувати пом’якшувальні заходи, якщо це буде необхідно. Крім того, ЄС заборонить нові інвестиції, а також надання товарів, технологій і послуг для завершення проєктів, як-от Arctic LNG 2 і Murmansk LNG.
 • Компанії ЄС повинні гарантувати, що їхні дочірні компанії в третіх країнах не беруть участі в будь-якій діяльності, яка допоможе Росії уникнути санкцій.
 • Оператори ЄС, які продають бойові товари третім країнам, повинні запровадити спеціальні механізми належної обачності, щоб допомогти протидіяти реекспорту бойових товарів, знайдених в Україні або критичних для розвитку російських військових систем. Крім того, оператори з ЄС, які передають промислове ноухау для виробництва бойових товарів комерційним партнерам із третіх країн, тепер повинні будуть включити договірні положення, щоб гарантувати, що такі технології не будуть використовуватися для товарів, призначених для Росії.
 • Заборонено купувати, ввозити, переміщувати чи вивозити українські культурні цінності та інші товари археологічного, історичного, культурного, рідкісного наукового чи релігійного значення, якщо є обґрунтовані підстави підозрювати, що ці товари були незаконно вивезені з України.
 • Заборонене використання російської Системи передачі фінансових повідомлень європейським організаціям, які працюють за межами Росії. Операторам ЄС буде заборонено здійснювати транзакції з переліком осіб, за допомогою СПФП за межами Росії. Крім того, ЄС запроваджує заборону на операції з цільовими кредитними та фінансовими установами та постачальниками криптоактивів, заснованими за межами ЄС, коли ці організації сприяють транзакціям, які підтримують оборонно-промислову базу Росії.
 • Політичні партії та фонди, неурядові організації або постачальники медіапослуг у ЄС більше не зможуть приймати фінансування, що надходить від Росії та її довірених осіб. Відповідно до Хартії основоположних прав, узгоджені сьогодні заходи не перешкоджатимуть постачальникам медіапослуг та їхньому персоналу вести іншу діяльність у ЄС, таку як дослідження та інтерв’ю.
 • Вперше ЄС також ухвалив обмеження щодо конкретних суден, які беруть участь у війні Росії проти України. Судна можуть потрапити під санкції за транспортування військового обладнання для Росії, вкраденого українського зерна, перевалку зрідженого газу тощо. Також рішення націлене на танкери, які обходять обмеження ЄС і Price Cap Coalition, повністю ігноруючи міжнародні стандарти.
 • Розширена заборона на польоти в ЄС та заборона на транспортування вантажів автомобільним транспортом. Зокрема, посадка, зліт або політ над територією ЄС заборонена для будь-яких літаків, які використовують для нерегулярних польотів, і якщо російська фізична/юридична особа, організація чи орган може визначати місце або час його зльоту або посадки, для організації, наприклад, відпочинку або ділової зустрічі.
 • ЄС також увів подальші обмеження на експорт товарів, які сприяють, зокрема, збільшенню російського промислового потенціалу (наприклад, хімікати, включно з марганцевими рудами та сполуками рідкоземельних металів, пластмасу, землерийне обладнання, монітори та електричне обладнання), а також далі обмеження імпорту гелію з Росії.
 • Оператори ЄС зможуть вимагати компенсацію за збитки, завдані російськими компаніями через впровадження санкцій та експропріацію.
 • Обмеження на приймання заявок на реєстрацію в ЄС певних прав інтелектуальної власності громадянами Росії та компаніями з метою компенсації дій російського уряду та судів, які незаконно позбавляють власників прав інтелектуальної власності ЄС їхнього захисту в Росії.

Напередодні видання EUobserver, посилаючись на проєкт документа, повідомило, що нові санкції, серед іншого, передбачають обмеження на торгівлю украденими в Україні творами мистецтва. Крім того, за інформацією видання, під європейські санкції потрапили 20 фізичних і 22 юридичних особи, серед яких співачка Поліна Гагаріна.

Ще у травні «Настоящее время» писало, що санкції також введуть проти «Інституту розвитку інтернету» (ІРІ), який фінансує виробництво телесеріалів, відеоігор та фільмів, що підтримують війну Росії проти України.

Раніше повідомлялося, що пропагандистську медіаплатформу «Голос Європи» також включать до 14-го пакету санкцій Євросоюзу проти Росії. Вже наприкінці травня до санкційного списку Євросоюзу внесли проросійського політика Віктора Медведчука, якого в Україні підозрюють у держзраді, його поплічника, колишнього топменеджера телеканалу «112 Україна» Артема Марчевського, а також проєкт «Voice of Europe».

Нещодавно в Україні запустився сайт, присвячений санкціям, запровадженим проти Росії через її агресію проти України. На сайті представлено інформацію про різноманітні обмеження з боку міжнародної спільноти, а також їхній вплив на економіку та військовий потенціал країни-агресора.

Фото:  Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
618
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду