70% українців вважають, що Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану
70% українців вважають, що Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану
70% опитаних українців погодилися з тим, що Володимир Зеленський має залишатися президентом України до кінця воєнного стану. Про це свідчать дані КМІС.
Не згодні з цим твердженням 22% респондентів.
Залежно від регіону проживання рівень згоди з цим коливається від 65 до 74%. «Тобто переважна більшість українців не піддають сумніву легітимність президента», — відзначають соціологи.
Крім того, 56% опитаних схвалюють діяльність Володимира Зеленського на посаді президента. Скоріше або повністю не схвалюють його діяльності 37%. Соціологи відзначають, що показник схвалення дій президента порівняно з вереснем 2023 року впав на 20%, проте залишається на високому рівні.
Респондентів також просили відповісти, яке з восьми слів / словосполучень краще описує їхнє ставлення до президента. Частка тих, хто ставиться до Зеленського із захопленням, упала з 33% у липні 2022 року до 8% зараз, але загалом 69% опитаних виявили нейтрально-позитивне ставлення до нього.
Водночас більшість українців (58%) згодні з твердженням, що українська влада не повинна йти на компроміси в переговорах, а Україна має продовжувати боротьбу, скільки буде потрібно. При цьому 65% вважають, що результати можливих перемовин з Росією мають бути винесені на референдум.
Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології в рамках проєкту «Mobilise». протягом 26 травня — 1 червня. Методом телефонних інтерв’ю були опитані 2011 дорослих мешканців підконтрольних уряду України територій.
Нагадаємо, за результатами КМІС, у травні 2024 року 59% опитаних висловили довіру до президента Володимира Зеленського.
При цьому 43% опитаних українців стверджують, що ситуація з демократією в Україні за п’ять років президенства Володимира Зеленського погіршилася. З них 28% вважають, що це відбулося через намагання влади згорнути права і свободи громадян, а 11% — через об’єктивні обставини воєнного часу.
Раніше у травні, за даними КМІС, українці вперше за попередні роки вказали, що для України важливішою є демократична система, ніж сильний лідер.
Фото: пресслужба Президента України