War of Words: Володимир Бородянський заснував проєкт на основі ШІ для відслідковування та аналізу російської пропаганди
War of Words: Володимир Бородянський заснував проєкт на основі ШІ для відслідковування та аналізу російської пропаганди
Український медіаменеджер, ексміністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заснував проєкт «War of Words» — англомовний інструмент на основі штучного інтелекту, який дає змогу швидко аналізувати сотні тисяч годин контенту російської пропаганди. Про це повідомляє NV.
«Щосекунди Росія генерує сотні одиниць пропаганди. Дезінформація передує усім війнам, які розпочинає країна-агресорка — в Україні, Сирії, Грузії — про це свідчить аналіз інформаційних кампаній проти кожної з цих держав. Такі ж засоби пропаганди Росія застосовує і проти деяких країн-членів ЄС і НАТО, які можуть стати наступними в цьому списку», — цитує NV пресслужбу проєкту.
У пресслужбі зазначили, що вручну обробляти всі масиви відео та аудіо, які продукують російські пропагандистські джерела, довго і складно, особливо для іноземців, які перекладають їх перед аналізом, і для цього необхідний швидкий та автоматизований інструмент. З цією метою і був створений проєкт «War of Words» — перший англомовний інструмент на основі штучного інтелекту, який дає змогу аналізувати понад 100 тисяч годин контенту з ТБ, телеграму чи RuTube за декілька кліків.
«Щоб ефективно протидіяти Росії, ми створили інструмент, який допоможе українським та іноземним державним діячам, дипломатам, медіа та дослідникам унаочнювати, як Росія загрожує мирному існуванню світу. І допоможе робити це втричі швидше за звичний спосіб аналізу. Ми прагнемо посилити міжнародну підтримку України та закріпити політичний і медійний фокус держав світу на доказах російських злочинів», — заявив засновник War of Words Володимир Бородянський.
Інфографіка: «War of Words»
Доступ до користування «War of Words» розробники надають усім охочим і зацікавленим сторонам. Інструмент включає в себе:
- структуроване хмарне сховище даних з архівом пропаганди за 12 років, яке оновлюється щоденно;
- можливість пошуку за ключовими словами англійською та мовою оригіналу, а також фільтрування результатів за датою, типом медіа, джерелами, програмами, спікерами та іншими параметрами;
- дашборди, що дають змогу відстежувати все це в динаміці.
У майбутньому команда проєкту «War of Words» планує розширювати функціонал, додаючи можливість генерувати щоденні тематичні звіти — наприклад, відслідковувати індекс ненависті до обраних країн чи персоналій тощо.
Повідомляється, шо проєкт War of Words створено за підтримки компанії Microsoft Ukraine, яка надала доступ до ресурсів хмарних сервісів Azure.
Нагадаємо, нещодавно на ютуб-каналі «UATV English» відбулась прем’єра нового проєкту «Truth games», який викриває російську дезінформацію, спрямовану на зниження світової підтримки України.
Раніше «Мультимедійна платформа іномовлення України» та Центр протидії дезінформації при РНБО підписали Меморандум про співпрацю. Зокрема, МПІУ та ЦПД планують поглибити партнерство у протидії російській дезінформації як в Україні, так і за її межами.
Крім того, Центр протидії дезінформації розпочав офіційну співпрацю з адміністрацією TikTok задля протидії розвитку російської пропаганди в їхній соцмережі.
Читайте також:
- Центр протидії дезінформації запустив на ютубі новий проєкт - «ЦІПСО»
- «Стукіт з дна»: подкаст «Детектора медіа» про фейки та критичне мислення відкрив новий сезон
Фото: NV