Міжнародний відеопродакшн AMO Pictures опублікував результати свого дослідження «Індустрія у фокусі: гроші за кадром»
Міжнародний відеопродакшн AMO Pictures опублікував результати свого дослідження «Індустрія у фокусі: гроші за кадром»
18% учасників дослідження, яке провів міжнародний відеопродакшн AMO Pictures, повідомили, що після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну втратили роботу. Водночас більшість респондентів (40%) сказали, що їхній дохід залишається стабільним. Такими є результати дослідження «Індустрія у фокусі: гроші за кадром», яке стосується, зокрема, середнього рівня зарплат у диджиталі, кіносеріальному виробництві, рекламі та маркетингу, а також на ТБ.
Ще 10% учасників дослідження зазначили, що втратили більше половини своїх попередніх заробітків. 13% заявили про зменшення своїх прибутків на 25–50%, дохід ще 11% зменшився на 15–25%, а 8% сказали, що їхні доходи зменшились не більше ніж на 15%.
У дослідженні взяли участь 476 респондентів (64% — чоловіки, 36% — жінки), середній вік яких — від 25 до 38 років. Більшість учасників (92%, з них 86% — з Києва) — з України, 7% — з країн Євросоюзу та 1% — з інших країн. Серед тих, хто відповів на запитання дослідників, 38% працюють у сфері кіно- і телевиробництва, 26% — у диджиталі, 24% — у рекламі та маркетингу, 12% — на телебаченні та в медіахолдингах. Загалом авторам дослідження вдалося охопити дані, які стосуються 30 професій.
Більшість респондентів (42%) співпрацюють як ФОПи або за контрактом. 26% учасників опитування сказали, що їхні працедавці не надають жодних бенефітів; 21% відповіли, що можуть користуватися робочою технікою, а також що їхні працедавці сплачують за них усі податки; 18% повідомили, що мають оплачувані лікарняні, а 13% — медичне страхування.
Серед респондентів більшість (42%) отримують щомісячну ставку, 34% — ставку за виконаний проєкт, 16% — гонорар за зміну і 8% — гонорар за годину. З усіх учасників опитування 50% отримують зарплату в гривнях, 43% — у доларах. 66% мають, окрім основного місця роботи, додатковий дохід.
Середній дохід у диджиталі (YouTube, Meta, TikTok, Snapchat) — 1200 доларів, у кіносеріальному виробництві — 1100 доларів, у рекламі — 1000 доларів, на ТБ — 700 доларів. Дослідники виявили, що в усіх сферах зарплата зростає разом зі збільшенням досвіду роботи, в результаті чого різниця в оплаті може сягати 1000%.
77% респондентів (366 осіб) висловили незадоволення своїми доходами та умовами праці на ринку. Загалом вони назвали понад 456 проблем індустрії, з яких частіше вказували на низькі зарплати, демпінг, відсутність профспілок, контроль ринку, брак проєктів тощо.
Автори дослідження висловили сподівання, що виявлені ними дані сприятимуть створенню більш справедливих і конкурентних умов праці для всіх учасників галузі.
Читайте також: