Як правильно підійти до дистрибуції документального фільму у Франції (та й у всій Європі)?
Як правильно підійти до дистрибуції документального фільму у Франції (та й у всій Європі)?
Автори багатьох документальних проєктів, які подаються на конкурс соціально вагомого аудіовізуального контенту PITCHUA+ (прийом заявок триває до 31 травня), планують виводити свої проєкти в міжнародну—насамперед європейську—дистрибуцію. Але з чого почати? Які підводні камені на цьому шляху? Як не наробити помилок?
Освітня платформа PITCHUA в рамках 21-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS проводить майстер-клас «Розкриття потенціалу кінопрокату вашого фільму: освоєння європейського ринку».
1 червня о 14:00 буде чудова нагода наживо відвідати зустріч із французьким дистрибутором Жаком Пелісьє, засновником французької дистрибуційної компанії Juste Doc, яка спеціалізується саме на документальних фільмах. Жак і його компанія стали дистрибутором понад двох десятків документальних стрічок, зокрема вони займалися дистрибуцією у Франції стрічки української режисерки Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин». А на початку 2000-х Жак працював аудіо-візуальним аташе Посольства Франції у Києві, тому добре знайомий з українською кіноіндустрією.
Хто такий дистрибутор та міжнародний агент з продажу? Фестивальний промоутер? Як створити успішну альтернативну систему дистрибуції фільму, таку як імпакт кампанія? Як максимізувати шанси вашого фільму бути показаним у кінотеатрах Франції та всієї Європи? На ці й не тільки питання ви знайдете відповіді у презентації Жака Пелісьє. А також матимете нагоду поставити власні запитання, аби докорінно розібратися у всіх процесах на шляху до дистрибуції кіно й особливостях кінопрокату у Франції.
Жак Пелісьє захоплюється документальним кіно. У Франції він заснував дві дистрибуторські компанії, що працюють із цим жанром: Aloest Distribution і Juste Doc. Він випустив у кінотеатрах 22 фільми з аудиторією понад 220000 глядачів/-ок. Упродовж останніх десяти років він випускає в прокат від одного до трьох документальних фільмів на рік. Водночас він є програмним директором Міжнародного фестивалю освітніх фільмів (м. Евре, Нормандія). Він також консультує режисерів/-ок і продюсерів/-ок документального кіно з питань дистрибуції. На початку цього року Жака запросили провести дводенний семінар про міжнародний копродакшн аудіо-візуальних творів до студентів магістратури Страсбурзького університету.
Ця подія відкрита для всіх охочих за умови попередньої реєстрації (робоча мова події — українська).
Формат події: наживо. Адресу локації проведення заходу в Києві буде повідомлено окремо.
Подія проводиться у співпраці Docudays UA з проєктом Transformation Communications Activity (TCA), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).