Комітет свободи слова рекомендував парламенту закон про держпідтримку медіа привести у відповідність до закону про страхування
Комітет свободи слова рекомендував парламенту закон про держпідтримку медіа привести у відповідність до закону про страхування
Комітет свободи слова на черговому засіданні 23 квітня 2024 року одноголосно рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу та в цілому (із зауваженнями комітету) проєкт закону № 11153 про внесення змін до статті 15 Закону України «Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста» щодо приведення її положень у відповідність із Законом України «Про страхування». Проєкт внесений 8 квітня 2024 року народними депутатами України Ярославом Юрчишиним, Євгенією Кравчук, Микитою Потураєвим, Сергієм Швецем та ін.
Нагадаємо, ч. 7 ст. 15 Закону України «Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста» передбачає, що журналісти та інші працівники на період їх відрядження в райони ведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окуповані території України підлягають обов’язковому страхуванню за рахунок роботодавця або будь-яких інших не заборонених законом джерел на випадок заподіяння шкоди їхньому життю та/або здоров’ю під час виконання професійних обов’язків. «Наразі такий вид обов’язкового страхування є фактично “непрацюючим”, оскільки така деталізація не передбачена Законом № 1909-IX», — йдеться у пояснювальній записці до цього проєкту.
Метою приведення у відповідність до Закону № 1909-IX в частині скасування обов’язкових видів страхування проєктом акта пропонується внести зміни до положень ст. 15 Закону «Про державну підтримку медіа» та передбачити обов’язок суб’єктів у сфері медіа за рахунок своїх коштів або за рахунок будь-яких інших не заборонених законом джерел укладати договори страхування життя, здоров’я, працездатності журналістів та інших своїх працівників від нещасного випадку за класом страхування 1, визначеним ст. 4 Закону України «Про страхування», на період їх відрядження в райони ведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окуповані території України.
Як писав «Детектор медіа», член правління НСТУ Дмитро Козлов повідомив народним депутатам про проблеми зі страхуванням журналістів, знімальних груп, які їдуть працювати в зону бойових дій. Депутати пообіцяли напрацювати зміни до законодавства.
Фото: Shutterstock