В оточенні Путіна не вважають, що Україна причетна до теракту в Підмосков’ї, — Bloomberg

В оточенні Путіна не вважають, що Україна причетна до теракту в Підмосков’ї, — Bloomberg

26 Березня 2024
1397
26 Березня 2024
21:26

В оточенні Путіна не вважають, що Україна причетна до теракту в Підмосков’ї, — Bloomberg

1397
Крім того, за інформацією видання, кремлівські чиновники шоковані неспроможністю російських служб безпеки запобігти терористичному нападу на людей.
В оточенні Путіна не вважають, що Україна причетна до теракту в Підмосков’ї, — Bloomberg
В оточенні Путіна не вважають, що Україна причетна до теракту в Підмосков’ї, — Bloomberg

Деякі люди з найближчого оточення російського диктатора Путіна не згодні з його тезами про те, що до теракту в «Крокус Сіті Холі» причетна Україна. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Bloomberg  

Чотири джерела, близькі до Кремля, повідомили виданню Bloomberg, що немає жодних доказів причетності України до стрілянини.

«За словами чотирьох осіб, які мають тісні зв’язки з Кремлем, немає жодних доказів щодо причетності України. Путін був присутній на обговореннях, де чиновники погодилися, що немає жодного зв'язку з Києвом, але, як і раніше, Путін сповнений рішучості використати трагедію, щоб спробувати згуртувати росіян на підтримку війни проти України», — йдеться в публікації видання. 

Крім того, за інформацією Bloomberg, кремлівські чиновники були шоковані неспроможністю російських служб безпеки запобігти терористичному нападу на людей.

Втім, головні союзники Путіна охоче підхоплюють його тези. Путін, за словами Bloomberg, може використати закиди на адресу України, зокрема, і для оголошення чергової хвилі мобілізації в РФ.

Нагадаємо, що міністр фінансів Великої Британії Джеремі Хант також відкинув російські заяви про нібито причетність України до теракту. «Ми дуже мало довіряємо тому, що говорить російський уряд», — наголосив він. 

Раніше ми повідомляли, що «український слід» у теракті, який стався ввечері 22 березня у Підмосков’ї, активно просувається в медійному просторі Росії, в соцмережах Z-пропагандистів та низки так званих «воєнкорів». 

23 березня в соцмережах з’явилася інформація, що затримані на Брянщині чоловіки не схожі на тих, чиї портрети 22 березня ввечері публікували росЗМІ. Російські канали ці фото в себе видалили. «На вчорашніх фотографіях уродженці Інгушетії, а затримані підозрювані — громадяни Таджикистану, як стверджують медіа», — зазначає військовий журналіст та аналітик Андрій Цаплієнко.

За добу після теракту на сайті Кремля опублікували відеозвернення Путіна, в якому він повторив заяву російських спецслужб про «український слід»: «Усіх тих, хто стріляв і вбивав людей, знайдено і затримано, вони рухалися в бік України, де з українського боку було підготовлено “вікно” для переходу кордону».

Зранку 23 березня російські провладні телеграм-канали, зокрема Baza,  повідомили, що ймовірних терористів затримали в декількох десятках кілометрів від кордону з Білоруссю. Пізніше, вдень, посол Білорусі в РФ Дмитро Крутий повідомив, що білоруські спецслужби разом з російськими «не допустили перетину російсько-білоруського кордону»

Уночі з 22 на 23 березня російський пропагандистський телеканал НТВ у спеціальному випуску новин, присвяченому теракту в «Крокус Сіті Холі», показав фейковий відеоролик, де секретар РНБО України Олексій Данілов нібито підтверджує причетність України до інциденту

У коментарі «Детектору медіа» представник ГУР МО Андрій Юсов зазначив, що російський фейковий відеоролик, де секретар РНБО України Олексій Данілов нібито підтверджує причетність України до теракту  у Підмосков’ї, міг готуватися заздалегідь. 

«Є всі ознаки того, що фейк готувався заздалегідь. На це вказує і використання старого ефіру, а також достатньо якісне графічне виконання. Зазвичай російські дипфейки, навіть ті, які використовувалися офіційними пропагандистськими каналами, були підготовлені у значно гіршій якості», — сказав Юсов.

Представник ГУР наголосив, що Україна достатньо оперативно та чітко скомунікувала злочин, який відбувся на території РФ, і «вжила всіх необхідних заходів, зокрема, щодо комунікації з іноземними партнерами».

Фото: GettyImages

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1397
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду