«Купуй українське». Уряд презентував логотип програми, українцям обіцяють кешбек за придбання вітчизняних товарів
«Купуй українське». Уряд презентував логотип програми, українцям обіцяють кешбек за придбання вітчизняних товарів
Громадяни України зможуть отримати часткову компенсацію при купівлі товарів і послуг, вироблених в Україні. Це передбачає нова державна програма кешбеку «Купуй українське», повідомив президент Володимир Зеленський на презентації платформи «Зроблено в Україні».
«За купівлю певних типів зроблених в Україні товарів і послуг громадяни України зможуть отримати повернення частини коштів на спеціальну картку», — сказав глава держави.
Зеленський уточнив, що дав відповідне доручення уряду, і зараз цю програму розробляють. За його словами, завданням цієї програми в тому, «щоб українські гроші залишилися в Україні та працювали в Україні».
«Це податки, це зарплати наших воїнів, це можливості нашої держави, зокрема й оборонні. Уже готують параметри українського кешбеку: фінансові й технічні», — пояснив президент, додавши, що необхідно постаратися, щоб програма кешбеку запрацювала вже цьогоріч.
Зеленський заявив, що новостворена платформа «Зроблено в Україні» має стати майданчиком постійного прямого діалогу держави і підприємців. Він зазначив, що триває робота і над іншими державними програмами, які дадуть змогу вітчизняному виробнику масштабувати роботу.
«Це державні гранти, кредити, стимулювання виробництва, попиту через український кешбек, допомоги на зовнішніх ринках», — розповів президент.
Стало також відомо, що Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо популяризації товарів українського виробництва. Усі вітчизняні підприємства зможуть використовувати офіційну марку «Зроблено в Україні».
Журналістка, блогерка, засновниця проєкту «Made in Ukraine» Юлія Савостіна в коментарі «Детектору медіа» позитивно оцінила створення платформи «Зроблено в Україні». За її словами, заохотити українців купувати українське, залишати гроші в Україні — чудова і досить актуальна ідея.
«Адже це важливо — платити своїм, аби вони, як бізнеси, продовжували працювати, платити оренди, зарплати, податки, аби було з чого донейтити, просто для того, аби ваш улюблений бренд одягу або улюблена кавʼярня не зникли», — каже Юлія.
Одного лише захоплення вмінням українських виробників виготовляти якісний, а інколи й унікальний продукт замало, вважає вона. «Аби воно, круте українське, існувало і радувало надалі, ми всі маємо щоденно вкладатися у це своєю копійчиною. Саме це називається економічним патріотизмом. Саме від такої поведінки виграють зрештою всі», — переконана Савостіна.
За підрахунками прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, сумарний прогнозований ефект зростання споживчого попиту завдяки новій програмі — це +0,14% ВВП, а також понад 22 000 нових робочих місць та понад 4 млрд грн додаткових надходжень до бюджету.
Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України