Україна запустила інформаційну кампанію, щоб спонукати росіян сприяти поверненню депортованих українських дітей

Україна запустила інформаційну кампанію, щоб спонукати росіян сприяти поверненню депортованих українських дітей

27 Вересня 2023
1090
27 Вересня 2023
17:23

Україна запустила інформаційну кампанію, щоб спонукати росіян сприяти поверненню депортованих українських дітей

1090
Проєкт «Знаєш — скажи!» спрямований на системне роз’яснення жителям РФ злочинної сутності примусового переміщення дітей.
Україна запустила інформаційну кампанію, щоб спонукати росіян сприяти поверненню депортованих українських дітей
Україна запустила інформаційну кампанію, щоб спонукати росіян сприяти поверненню депортованих українських дітей

Україна запускає інформаційну кампанію «Знаєш — скажи!», мета якої — мотивувати людей, які проживають на території Росії, протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню додому.

Реалізує проєкт телеканал «FreeДом», який входить до складу державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України», у партнерстві з радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та Ювенальною поліцією України. Кампанія відбуватиметься у межах затвердженого Володимиром Зеленським плану дій Bring Kids Back UA, повідомляє сайт Президента.

«Знаєш — скажи!» забезпечуватиме системне висвітлення та роз’яснення резидентам РФ злочинної сутності примусового переміщення дітей.

Крім того, кампанія передбачає надання особам, які перебувають на території Росії та володіють інформацією про депортованих дітей, можливості інформувати Україну про них.

Очікується, що результатом кампанії буде надання вітчизняним і міжнародним установам, які займаються питаннями повернення українських дітей на Батьківщину, інформації про місце та обставини їхнього перебування в Росії.

Для цього на майданчиках телеканалу «FreeДом», орієнтованого на російськомовних глядачів за межами України, виходитимуть інформаційні ролики, сюжети, спеціальні проєкти та рубрики, спрямовані насамперед на аудиторію, яка проживає в РФ.

«Ми не зможемо повернути дітям дитинство, але мусимо повернути їм дім. Усім. Повернення викрадених дітей в Україну — наш абсолютний пріоритет. Це питання їхнього добробуту й водночас відновлення справедливості. Бо ті, хто викрадає наших дітей, і ті, хто їх незаконно всиновлює, однаково чинять злочин. Вони беруть участь у геноциді. Відповідальність за це не має терміну давності. Гадаю, не всі росіяни це розуміють, і їм потрібно пояснювати наслідки таких дій. Тому наш проєкт — це і спосіб повернути якомога більше дітей, і шанс для росіян уникнути співучасті у злочині проти людяності», — каже радниця керівника Офісу Президента, операційна директорка Bring Kids Back UA Дар’я Зарівна.

Уповноважена глави держави з прав дитини та дитячої реабілітації, координаторка Bring Kids Back UA Дар’я Герасимчук підкреслила, що Україна шукає та реалізує всі можливі способи повернення дітей додому, до їхніх родин.

«Ми не маємо права чекати, коли ці діти виростуть. У нас немає часу зволікати, поки росіяни відбирають у наших дітей національність і походження. Ми не будемо сподіватися на появу нових механізмів, а шукатимемо власні дієві шляхи для повернення дітей», — пояснила вона.

Для передачі інформації про депортованих українських дітей правоохоронним органам України на диджитал-майданчиках «FreeДом» доступний спеціальний канал для зворотного зв’язку й телеграм-чат «Я тут» (@ia_tuut). Усім особам, які нададуть інформацію через ініціативу «Знаєш — скажи!», гарантують анонімність. Отримана інформація автоматично передаватиметься відповідним правоохоронним органам України.

«Щоб повернути дітей в Україну, потрібно мати про них інформацію. Зараз діти розпорошені по всій Росії, і збирати дані про них на території країни-агресорки спеціалізованим українським чи міжнародним організаціям украй складно. Водночас канал “FreeДом” має велику аудиторію в Росії. Зворотний зв’язок часто свідчить про те, що вони хотіли б протидіяти цим злочинам, але не знають як і бояться бути покараними. Тож у взаємодії з уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації та Ювенальною поліцією України ми надаємо їм таку можливість — допомогти повернути нам наших дітей», — розповіла гендиректорка державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» Юлія Островська.

Нагадаємо, депортація українських дітей до Росії — це воєнний злочин. За підозрою в скоєнні цього злочину Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової.

За офіційними даними, Росія від початку повномасштабного вторгнення депортувала близько 20 тисяч українських дітей, однак реальна їх кількість може бути в рази вищою. Повертати з Росії незаконно вивезених українських дітей, за словами Генерального прокурора України Андрія Костіна, заважає брак міжнародних механізмів.

«Детектор медіа» писав про те, що журналісти The Kyiv Independent ідентифікували 20 дітей, яких викрали з Донецької області і передали російським сім’ям. А журналісти проєктів «Ти як?» і «Схеми» ідентифікували причетних до депортації 31 української дитини за допомогою свідчень Євгена Межевого, чиї діти були у «списку 31». Прем’єра розслідування відбулася 18 липня 2023 року на ютуб-каналі «Радіо Свобода». 

Також ми повідомляли про те, що журналісти довідалися про опікунів хлопця з Маріуполя, якого «всиновила» російська омбудсманка Львова-Бєлова.

За даними порталу «Діти війни», українській владі вдалося повернути 386 дітей та ідентифікувати більше 19 тисяч примусово переміщених хлопців і дівчат. Хоча цифра депортованих дітей з тимчасово окупованих територій може бути значно більшою, зазначають правозахисники.

Читайте також: 

Ілюстративне фото: t.me/andriyshTime

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1090
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду