У Нацраді обговорюють питання щодо регулювання Telegram в Україні

У Нацраді обговорюють питання щодо регулювання Telegram в Україні

26 Вересня 2023
3304
26 Вересня 2023
18:10

У Нацраді обговорюють питання щодо регулювання Telegram в Україні

3304
Як зазначила голова Нацради Ольга Герасим'юк, росіяни та прокремлівські медіа нині успішно використовують цю платформу для розповсюдження ворожих наративів в українському інфопросторі.
У Нацраді обговорюють питання щодо регулювання Telegram в Україні
У Нацраді обговорюють питання щодо регулювання Telegram в Україні

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення спільно з профільними відомствами шукає способи регулювання телеграму, який росіяни та прокремлівські медіа використовують для поширення своїх наративів. Про це голова Нацради Ольга Герасим’юк сказала під час обговорення щодо запобігання в медіа проявам мови ворожнечі й дискримінації за етнічною, національною та релігійною ознаками, передає «Укрінформ». 

«Зараз вони вже не смішать нас своїм гуглперекладом з української мови. Вони навчилися спілкуватися гарною питомою лексикою. Їх дуже людям важко виділити серед насправді проукраїнських каналів. Це окрема тема, над якою ми б'ємося разом з Міністерством цифрової трансформації та іншими», — сказала Герасим’юк.

Як зазначила голова Нацради, ворог нині успішно використовує цю платформу для поширення прокремлівських наративів.

«Телеграм — це справді дуже непроста тема, над якою ми у Національній раді щодня працюємо. Зараз настільки поширилося це явище, чим далі, тим важче буде із ним працювати. А ворог із ним працює дуже успішно», — сказала вона.

Нагадаємо, нещодавно команда LetsData презентувала результати дослідження контенту 427 локальних телеграм-каналів на окупованих, деокупованих, прифронтових і тилових територіях у час повномасштабного вторгнення, під час хвилі деокупації українських міст та у період тривалих відключень електроенергії у жовтні — листопаді минулого року.

Дослідження виявило, що місцеві телеграм-канали в «тилових», «прифронтових» та «деокупованих» містах були переважно проукраїнськими — 95%, 85% і 64% відповідно. У категорії «окуповані» переважав проросійський дискурс із постійною маргіналізацією проукраїнських каналів. Однак кількість підписників місцевих проукраїнських каналів на окупованих Росією територіях від початку повномасштабного вторгнення залишалася відносно стабільною.

Про те, за якими ознаками дослідники ідентифікують пропагандистські і дезінформаційні телеграм-канали, які поширюють російські наративи, читайте в публікації «П’ять кроків, які допоможуть зрозуміти, які телеграм-канали просувають російський порядок денний».

Фото: Unsplash

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3304
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду