Російська «смєкалка»: в РФ незаконно оформлюють українські паспорти, щоб виїхати до Європи
Російська «смєкалка»: в РФ незаконно оформлюють українські паспорти, щоб виїхати до Європи
Росіяни хочуть стати українцями. У РФ з'явився попит на українські паспорти — і їх уже продають на «Авіто»: цей документ, як стверджують автори оголошень, допомагає росіянам перебратися до Європи. Про це повідомляє інтернет-видання «Полигон медиа».
Журналісти російських медіа «Полигон медиа» та «Можем объяснить» виявили оголошення про продаж українських паспортів на сайті Avito.ru. Наразі оголошення вже видалено. Серійний номер на документі, який продавці надсилають покупцям як підтвердження, належить Луганській області. Український паспорт дозволяє росіянам перетнути кордон з європейськими країнами, стверджують продавці.
«Попит невеликий, але він є», — зазначають анонімні продавці українських паспортів. Вони повідомили, що оформлення українського паспорта коштує 80 тис. рублів.
«Скоріш за все, бланки та обладнання для оформлення біометричних паспортів було вкрадено з Херсонської області. Але український уряд зафіксував номери загублених бланків для паспортів і передав їх європейським урядам, тож ці паспорти не працюватимуть», — розповіло «Можем объяснить» джерело в адміністрації Херсонської області.
«Вони [проросійські колаборанти] вкрали дуже багато документів», — підтверджує «Можем объяснить» український військовий експерт Роман Світан.
Український уряд зафіксував і передав номери викрадених бланків паспортів до країн ЄС, за ними також неможливо буде в'їхати до Європи, стверджує Світан.
«Можливо, за цими паспортами можна буде в'їхати до Грузії або азіатських країн, але в Європі та Україні ці серійні номери вже позначені червоним», — зазначив Світан. Також відомо про крадіжку українських купюр, номери яких також зафіксував уряд країни.
«Полигон медиа» також нагадує, що з 2017 року громадяни України можуть в'їхати до країн ЄС без попереднього оформлення візи. Крім того, з українським паспортом можна поїхати до Азербайджану, Албанії, Білорусі, Боснії та Герцеговини, Вірменії, Грузії, Ізраїлю та Казахстану.
Фото: «Полигон медиа»