МКІП: Військове меморіальне кладовище в Биківні неможливо побудувати у стислі терміни

МКІП: Військове меморіальне кладовище в Биківні неможливо побудувати у стислі терміни

18 Серпня 2023
1723
18 Серпня 2023
20:56

МКІП: Військове меморіальне кладовище в Биківні неможливо побудувати у стислі терміни

1723
На території, де планують звести кладовище, можуть бути недосліджені поховання жертв сталінських репресій. Тож ця ділянка потребує ґрунтовного археологічного дослідження.
МКІП: Військове меморіальне кладовище в Биківні неможливо побудувати у стислі терміни
МКІП: Військове меморіальне кладовище в Биківні неможливо побудувати у стислі терміни

Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» заявив, що побудувати Національне військове меморіальне кладовище на території Биківнянського лісу в найкоротші терміни неможливо. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

У заповіднику заявили, що частина лісу, на якій заплановано розмістити меморіальне кладовище, не повністю досліджена, тож там можуть бути ще не виявлені поховання. 

На цій території розташовувалася колишня таємна спецділянка НКВС УРСР, де відбувалися поховання розстріляних у Києві в 1937–1941 роках жертв масових політичних репресій. За оцінками істориків, у Биківнянському лісі було закопано від 30 до 40 тисяч тіл жертв сталінських репресій.

Площа спорудженого у 2012 році Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937–1941 рр. включно з Польським військовим цвинтарем не охоплює всі можливі місця захоронень жертв комуністичного режиму на території заповідника. 

Пошукові та ексгумаційні роботи, які проводили там у 1971, 1988–1989, 2001–2012 роках, не були тотальними та достатньо ретельними. Тому поза межами «Биківнянських могил» можуть бути недосліджені поховання.

У заповіднику вважають, що відступлених меж для кладовища від меморіалу, ймовірно, буде недостатньо, щоб гарантувати збереження братських могил жертв політичних репресій під час будівництва.

«Таким чином, обрана ділянка потребує ґрунтовного археологічного дослідження включно з ретельними пошуковими та ексгумаційними роботами та визначенням місця поховання нововиявлених решток репресованих громадян та виявлення та реєстрації можливих об’єктів культурної спадщини», — йдеться в повідомленні.

З огляду на терміни реалізації проєкту, «об’єктивну потребу більших площ» та потребу в попередньому обстеженні територій меморіальне кладовище не зможуть побудувати в заявлені найкоротші терміни, пояснили в заповіднику.

Нагадаємо, 3 травня Верховна Рада проголосувала за створення в Києві Національного військового меморіального кладовища.

Національне військове меморіальне кладовище (НВМК) передбачає цілий комплекс споруд і площ. Туди ввійдуть, зокрема, саме військове кладовище на 50 тисяч поховань, колумбарій, ритуальна будівля та інші необхідні споруди для організації почесних поховань, а також музейний комплекс.

Для затвердження концепції та архітектурного рішення НВМК проведуть архітектурний конкурс. Загальна площа Національного військового меморіального кладовища сягне майже 100 гектарів.

Раніше, 24 березня зібрала необхідні 25 тисяч голосів петиція на сайті Офісу президента, яка закликає створити Національний Пантеон Героїв України на території Аскольдової могили в Києві. Петицію зареєструвала військовослужбовиця Аліна Михайлова, наречена полеглого військового Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі»). Петиція зібрала необхідні голоси за неповні два дні. Тепер її повинен розглянути президент.

Фото: «Биківнянські могили» / фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1723
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду