У Сімферополі журналіста Ібраїмова відпустили на волю після 5 діб арешту
У Сімферополі журналіста Ібраїмова відпустили на волю після 5 діб арешту
У вівторок, 1 серпня, у Сімферополі після 5 діб адміністративного арешту вийшов на волю журналіст «Кримської солідарності» Куламет Ібраїмов. Про це громадська ініціатива повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
Ібраїмова затримали 27 липня біля окупаційного Верховного суду Криму, де тривав розгляд справи кримськотатарського політика Нарімана Джеляла та братів Ахтемових. Окупанти перешкодили професійній діяльності журналіста та звинуватили в організації «масового перебування громадян».
«Усі ми розуміємо, що це чергові спроби натиснути на журналістську діяльність у Криму. Закриваючи нас на 5, 10, 15 діб, вони навпаки загартовують і роблять нас більш стійкими до тієї реальності, з якою ми зіткнулися з 2014 року. На цьому шляху я не зупинюся, продовжу працювати», — заявив після звільнення Ібраїмов.
«Кримська солідарність» також зазначає, що 27 липня біля окупаційного Верховного суду Криму відбулись масові затримання кримських татар, а окрім Ібраїмова, окупаційні силовики затримали також журналістку видання «Ґрати» Лутфіє Зудієву.
Щодо п'ятьох із 14 затриманих склали адміністративні протоколи. Ібраїмов — єдиний, кому призначили адмінарешт. Решті суд призначив штрафи в розмірі 12 і 15 тисяч рублів.
«Кримська солідарність» нагадує, що Куламета Ібраїмова раніше неодноразово затримували, коли він займався професійною діяльністю.
Зокрема, у листопаді 2021 року його затримали біля будівлі Кримського гарнізонного військового суду, де відбувалось апеляційне слухання у справі «Червоногвардійської групи». Пізніше журналіста відпустили.
25 січня 2023 року біля будівлі Київського районного суду військові Росгвардії затримували кримських татар, які прийшли підтримати тих, кого раніше затримали у Джанкойському районі. Серед затриманих був й Ібраїмов, який висвітлював судові засідання. Йому призначили 12 діб адмінарешту.
Окупанти в Криму також виносили журналісту попередження щодо неприпустимості порушення закону і забороняли брати участь у несанкціонованих тамтешньою «владою» заходах.
Фото: громадська ініціатива «Кримська солідарність» / фейсбук