Війна не зупинить українську культуру: у Києві за підтримки ЄС відбувся мистецький пленер «Культурна мозаїка»

Війна не зупинить українську культуру: у Києві за підтримки ЄС відбувся мистецький пленер «Культурна мозаїка»

11 Липня 2023
4594

Війна не зупинить українську культуру: у Києві за підтримки ЄС відбувся мистецький пленер «Культурна мозаїка»

4594
8 липня 2023 року в галереї мистецтв «Лавра» за підтримки ЄС відбувся мистецький пленер «Культурна мозаїка».
Війна не зупинить українську культуру: у Києві за підтримки ЄС відбувся мистецький пленер «Культурна мозаїка»
Війна не зупинить українську культуру: у Києві за підтримки ЄС відбувся мистецький пленер «Культурна мозаїка»

Це ключовий публічний захід комунікаційної кампанії Європейського Союзу «Разом творимо. Разом зберігаємо», яка триває від березня 2023-го року й інформує українців про підтримку Європейським Союзом української культури та мистецтва під час повномасштабної війни.

За даними Міністерства культури та інформаційної політики України, від початку російської війни в Україні пошкоджено, зруйновано, розграбовано 1582 об’єкти культурної інфраструктури (без урахування пам’яток культурної спадщини), і ця цифра далеко не остаточна. Війна змусила багатьох українських митців шукати можливості для продовження своєї діяльності за кордоном або зі зброєю в руках захищати Батьківщину, ризикуючи життям і здоров’ям. Щоб разом з українцями захистити й зберегти безцінну культурну спадщину, ЄС за останні два роки мобілізував близько 15 мільйонів євро. Тож «Культурна мозаїка», яку було представлено на пленері в Києві, презентувала тільки деякі з проєктів та ініціатив, підтриманих Євросоюзом – загалом їх десятки по всій Україні.

В церемонії відкриття заходу та нагородження дипломантів конкурсу художніх робіт взяли участь Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні та директорка галереї мистецтв «Лавра» Тетяна Міронова.

«Культура в її матеріальному втіленні дуже вразлива – її легко розстріляти, спалити, затопити, викрасти. Ми говоримо про музей Марії Приймаченко, садибу Сковороди, музеї, церкви, постраждалу Львівську політехніку. Ми говоримо про вбитих митців – від Василя Сліпака – до Вікторії Амеліної та Віктора Вакуленка. Росія намагається не лише фізично знищити Україну – мішенню для неї є українська ідентичність та історія. Але цього не станеться. Українські митці сьогодні воюють за незалежність, захищають спадок, творять сучасну культуру, представляють її світові – і світ вже чітко ідентифікує українське. А ЄС підтримує і буде надалі підтримувати українську культуру, адже вона є нашою спільною, європейською цінністю», — зазначив Посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Що вдалося зробити завдяки підтримці Європейським Союзом української культури в часи війни, про можливості, відкриті для мистецьких проєктів та культурних дієвців України, а також про те, як живе і трансформується українська культура воєнного періоду – про це гості мистецького пленеру дізналися на тематичних локаціях «Культурної мозаїки».

Виставка робіт дипломантів мистецького конкурсу показала, як трансформувався погляд на війну і як кожен з митців переосмислював її відповідно до власного життєвого досвіду. До конкурсу долучились понад 50 авторів, і семеро з них оголошені дипломантами.

Результати спільних зусиль українських культурних дієвців за підтримки ЄС задля збереження культурної спадщини України в умовах війни представлені на фотовиставці фонду ALIPH. Вперше вона була презентована на Паризькому форумі миру (листопад, 2022), а потім – у Брюсселі й спричинила широкий резонанс. ALIPH – унікальна міжнародна ініціатива, спрямована на захист і підтримку культури в зонах конфлікту, і одним з його донорів виступає Європейський Союз. З березня 2022 року по червень 2023 року за фінансової підтримки, зокрема, ЄС ALIPH підтримав 310 культурних організацій в Україні. «Культурна мозаїка» показала гостям широку панораму української культури, яка зберігає та творить в часи війни: від живопису та фотографії – до документального кіно, театру, ремесел. І у кожному з представлених напрямків були проєкти, які отримали підтримку Європейського Союзу.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4594
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду