Розвідка Британії: Росія використає події в Бєлгородській області для просування наративу про «жертву війни»
Розвідка Британії: Росія використає події в Бєлгородській області для просування наративу про «жертву війни»
У Міноборони Великої Британії вважають, що Росія використає останній інцидент на прикордонні Бєлгородської області для просування своєї офіційної версії того, що вона є «жертвою війни».
Про це йдеться в розвідувальному огляді Міноборони Британії 23 травня, передає «Європейська правда».
Британські аналітики констатували, що в період з 19 по 22 травня 2023 року російські силові структури, ймовірно, вступили в зіткнення з партизанами принаймні в трьох місцях у Бєлгородській області.
За їхніми словами, Росія стикається з дедалі серйознішою багатоаспектною загрозою безпеці у своїх прикордонних регіонах: втрати бойових літаків, напади з використанням саморобних вибухових пристроїв на залізничні колії, а тепер і прямі партизанські дії.
«Росія майже напевно використовуватиме ці інциденти для підтримки офіційної версії про те, що вона є жертвою у війні», — заявили в Міноборони Британії.
Нагадаємо, вчора, 22 травня, у соцмережах поширилися повідомлення про воєнну активність та звуки вибухів на прикордонні Бєлгородської області Росії. Відповідальність за це взяли на себе формування, які складаються з громадян РФ та декларують мету повалення режиму Володимира Путіна — Російський добровольчий корпус та Легіон «Свобода Росії». Вони заявили про «звільнення» двох населених пунктів — Козинка і Гора-Поділ у Бєлгородській області. Вони також закликали мешканців прикордонних російських регіонів залишатися вдома і «не чинити спротиву».
У коментарі Суспільному речник ГУР Андрій Юсов сказав, що на території Бєлгородської області громадяни Росії проводять операцію з метою створення «смуги безпеки» для захисту цивільних українців.
Згодом радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна спостерігає за подіями та вивчає ситуацію в Бєлгородській області Росії 22 травня, однак не має до неї «безпосереднього стосунку».
Американський Інститут вивчення війни вважає, що російський інформаційний простір відреагував на події 22 травня в Бєлгородській області панікою, фракційністю та неузгодженістю. За словами аналітиків, те, що російський інформаційний простір не згуртувався навколо однієї цілісної реакції, свідчить про те, що події на Бєлгородщині застали росіян зненацька.