Мінреінтеграції розповіло, як діяти, коли впізнали зниклого безвісти на фото чи відео в інтернеті
Мінреінтеграції розповіло, як діяти, коли впізнали зниклого безвісти на фото чи відео в інтернеті
У Мінреінтеграції розповіли, як потрібно діяти громадянам, що впізнали зниклу безвісти людину на фото чи відео в інтернеті.
У відомстві назвали чіткий алгоритм дій:
- потрібно звернутися з клопотанням про призначення портретної експертизи до слідчого, який розслідує кримінальне провадження. Скласти клопотання допоможуть юристи системи безоплатної правової допомоги;
- до клопотання слід додати фото чи відео, знайдені в інтернеті, та фото чи відео, за якими можна точно ідентифікувати зниклого безвісти;
- протягом трьох робочих днів слідчий повинен повідомити про призначення чи відмову в експертизі;
- за результатами експертизи необхідно отримати копію висновку експерта. Надати копію документа Уповноваженому зі зниклих безвісти та Національному інформаційному бюро.
«Висновок експерта допоможе пошуковцям Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти скоріше встановити місцезнаходження зниклої безвісти особи», — пояснили в міністерстві.
Нагадаємо, з травня в Україні запрацював єдиний реєстр зниклих безвісти. Там зібрані, зокрема, такі дані: ПІБ особи, місце і дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи. Окрім цього, подається інформація щодо рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими.
Раніше в Нацполіції презентували мобільний застосунок «Возз’єднати Україну» для пошуку зниклих дітей. За допомогою застосунку «Reunite Ukraine» можна шукати зниклих дітей або інших членів родин, яких незаконно депортували в Росію, Білорусь чи на тимчасово окуповану територію України.
Фото: ombudsman.gov.ua