Поетеса Олена Гусейнова заявила, що не вимагала від організаторів естонського фестивалю виключити з програми російську письменницю Ґоралік
Поетеса Олена Гусейнова заявила, що не вимагала від організаторів естонського фестивалю виключити з програми російську письменницю Ґоралік
Виступ головної редакторки російського журналу ROAR, письменниці та перекладачки Лінор Ґоралік на літературному фестивалі Prima Vista в Естонії скасували не через протест українських поетес Олени Гусейнової та Ганни Грувер.
Про це заявила українська письменниця та журналістка «Радіо Культура» Олена Гусейнова в інтерв'ю «Українському радіо».
Як пояснила поетеса, вони відмовилися від участі, коли отримали запрошення, оскільки частина програми фестивалю присвячена російській культурі. Окрім естонців російського походження, у ній мали взяти участь також вихідці з Росії. Серед учасників, зокрема, була й Ґоралік, яка має ізраїльське громадянство.
«Про Лінор Горалік ми пам’ятаємо епізод квітня 2022 року, коли вона запустила журнал ROAR і коли українська спільнота, зокрема літературна, заявила, що це момент, коли розріджуються свідчення українців, і що це зараз неприпустимо. І Лінор на це відреагувала закриттям коментарів, видаленням поста. На цю дискусію вона не зреагувала, не почула українську спільноту», — цитує Гусейнову «Українське радіо».
Окрім цього, в коментарі «Радіо Свобода» Олена зазначила, що цитати про журнал ROAR та російську опозицію, які раніше приписала поетесі російська служба мовника, насправді їй не належать.
Нагадаємо, 9 травня російська служба «Радіо Свобода» повідомила про те, що організатори літературного фестивалю Prima Vista в Естонії напередодні виключили з програми головну редакторку російського журналу ROAR, письменницю та перекладачку Лінор Ґоралік після протесту українських поетес Ганни Грувер та Олени Гусейнової.
Організатори заходу сказали, що українські письменниці відмовилися від участі у фестивалі через обговорення журналу Ґоралік.
«Ми, як і раніше, вважаємо, що свобода слова та можливість дебатів дуже важливі, але для зняття напруги необхідно зробити жорсткий вибір», — цитує організаторів «Радіо Свобода».
Лінор Ґоралік народилася в Україні, з 2014 року живе в Ізраїлі. Письменниця заявила, що вперше чує про відмову українок брати участь у фестивалі.
«Це огидна історія. Я говорю зараз абсолютно прямо: якби мені було поставлене таке питання, я б негайно відмовилася від участі у фестивалі на користь українок», — написала Ґоралік.
Фото: Олена Гусейнова / фейсбук