МЗС закликало Human Rights Watch тиснути на Росію після доповіді організації про протипіхотні міни
МЗС закликало Human Rights Watch тиснути на Росію після доповіді організації про протипіхотні міни
У Міністерстві закордонних справ заявили, що Україна взяла до відома останню доповідь міжнародної організації Human Rights Watch, у якій та припустила, що українські військові нібито застосовували заборонені протипіхотні міни.
Відомство зазначило, що Україна «повною мірою виконує взяті на себе міжнародні зобов’язання на тлі здійснення російськими окупантами воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду українського народу».
У заяві згадується й Оттавська конвенція про заборону протипіхотних мін, яку Україна ратифікувала.
«Нагадуємо, що згідно з Оттавською конвенцією, Україна знищила вже 3 млн протипіхотних мін, зокрема запаси надзвичайно небезпечних мін ПОМ-3. Росія ж, напавши на Україну, використовувала і використовує увесь спектр заборонених мін, зокрема особливо небезпечні для цивільних міни ПОМ-3 "Медальйон"», — зауважили у відомстві.
Міністерство також зазначило, що Україна готова до співпраці з міжнародними неурядовими організаціями на кшталт Human Rights Watch та розраховує на їхню допомогу.
«Очікуємо, що HRW спільно з її міжнародними партнерами з неурядових організацій та всією світовою спільнотою активізує зусилля на цьому напрямку, зокрема здійснюючи тиск на РФ з метою негайного припинення злочинної війни проти України з використанням нею всього спектру негуманної зброї та повернення Росії в міжнародне правове поле», — йдеться у заяві.
Нагадаємо, у вівторок, 31 січня, Міжнародна неурядова організація Human Rights Watch (HRW) оприлюднила доповідь у якій припустила, що українська армія використовувала протипіхотні міни ПФМ-1 («міни-пелюстки») під Ізюмом в Харківській області. Використання таких протипіхотних мін є воєнним злочином, це заборонено Оттавською конвенцією, яку Україна ратифікувала, а Росія — ні.
Українські правозахисники вже заявили, що доповідь HRW підживлює російську пропаганду та підриває суспільну підтримку постійної військової допомоги Україні з боку західних урядів.
Фото: Enrico Strocchi/Flickr