Суддю, яка забороняла акцію «Стоп цензурі!», спіймали на неподанні декларації

Суддю, яка забороняла акцію «Стоп цензурі!», спіймали на неподанні декларації

30 Жовтня 2022
1604
30 Жовтня 2022
13:05

Суддю, яка забороняла акцію «Стоп цензурі!», спіймали на неподанні декларації

1604
Брагіна намагалася не допустити журналістів у Межигір’я 10 років тому, однак Артем Соколенко все одно її впізнав.
Суддю, яка забороняла акцію «Стоп цензурі!», спіймали на неподанні декларації
Суддю, яка забороняла акцію «Стоп цензурі!», спіймали на неподанні декларації

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 25 жовтня повідомили про підозру судді Київського окружного адміністративного суду (ОАСК) в умисному неподанні електронної декларації за 2020 рік. Як повідомляє пресслужба НАБУ, дії судді кваліфікували за статті 366-3 КК України («Неподання декларації»). Брагіна пояснила невиконання вимог закону «релігійними переконаннями».

Як звернув увагу екс-координарор пресцентру громадського руху «Стоп Цензурі!» Артем Соколенко, 10 років тому суддя Брагіна заборонила проведення акції «Стоп цензурі!» у Межигір’ї. 

«На День журналіста члени «СЦ!» приїздили туди і говорили Янику, що він чорт. В ту ніч з 5 на 6 червня (засідання розпочалось пізно ввечері) суддя Брагіна розглядала моє сповіщення про проведення акції. Послухавши маячню сільского голови Нових Петрівців Радіона Старенького (до речі, це чучело досі там хороводить) постановила, що мирне зібрання представників медіа несе небезпеку "погромів, підпалів, знищення майна та застосування зброї" і тим самим мені було заборонено там з‘являтись. Але теж потрібно згадати, що журналісти все одно приїхали у Межигір‘я, щоб проконтролювати чи виконаю постанову суду», — зазначив у своєму дописі Артем Соколенко.

За даними слідства, суддя не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік. Обґрунтувала вона це нібито релігійними переконаннями. Однак, суддя зобов‘язана була подати декларацію в порядку, визначеному Законом України «Про запобігання корупції», натомість скерувала декларацію до НАЗК у письмовому вигляді.

Розслідування цих фактів НАБУ і САП розпочали на підставі результатів висновків НАЗК.

«Стоп цензу́рі!» — український журналістський рух, який ставив за мету відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, перешкоджанню професійній діяльності журналістів та порушенню професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань. Засновано рух 2010 року. 

Фото з допису Артема Соколенка

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1604
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду