Держспецзв’язку та американське Агентство з кібербезпеки підписали меморандум про співпрацю
Держспецзв’язку та американське Агентство з кібербезпеки підписали меморандум про співпрацю
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації підписала меморандум про співпрацю у сфері кібербезпеки з американським партнером. Це Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури Департаменту національної безпеки США (CISA), повідомляється на сайті Держспецзв’язку.
Головна мета – обмін досвідом та об’єднання зусиль у протистоянні кіберагресії.
«Цей меморандум символізує тривале партнерство та узгодженість у захисті наших спільних цінностей», – сказав після підписання документу заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій.
Директор CISA Джен Істерлі підкреслила, що підписаний документ поглибить співпрацю CISA в галузі кібербезпеки з українськими партнерами: «Кіберзагрози перетинають кордони та океани, тому ми з нетерпінням чекаємо розвитку наших стосунків із Держспецв'язку для обміну інформацією та спільного створення глобальної системи стійкості проти кіберзагроз».
Ключовими напрямками співпраці будуть:
• вивчення методології та практики безпеки критичної інфраструктури Сполучених Штатів Америки;
• співпраця щодо індикаторів кіберзагроз, заходів захисту та інформації, пов’язаної з ризиками та інцидентами кібербезпеки;
• обмін інформацією та практиками;
• вивчення досвыду співпраці з приватним сектором;
• Спільні навчання;
• реалізація спільних проєктів.
Нагадаємо, за даними Держспецзв'язку від початку повномасштабного вторгнення Росія здійснила 796 кібератак проти України.
При цьому найбільше від нападів російських хакерів потерпають уряд та місцеві органи влади (179 атак), сектор безпеки та оборони (104), фінансовий сектор (55), комерційні організації та енергетичний сектор (по 54). Серед організацій найбільша кількість атак припала на телеком-галузь. Також залишається у полі зору російських кіберзлочинців транспортна інфраструктура.
Фото: сайт The420