Росія зловживає своїм місцем у Раді безпеки ООН для поширення дезінформації – заява
Росія зловживає своїм місцем у Раді безпеки ООН для поширення дезінформації – заява
Росія зловживає своїм місцем у Раді безпеки ООН для поширення дезінформації. Про це йдеться в спільній заяві близько 50 членів Радбезу за підсумками зустрічі 11 липня, ініційованої Росією.
«Ми засуджуємо Росію за те, що вона знову зловживає своїм місцем у Раді безпеки ООН для поширення дезінформації. Ми відкидаємо постійні спроби Росії спотворити історію для власних політичних цілей і популяризувати надзвичайно шкідливі неправдиві наративи та дезінформацію про сусідні країни, включно з наклеюванням на інших ярликів «неофашистів» і «неонацистів» без жодних підстав. Питання зростання глобального неонацизму та антисемітизму заслуговують на змістовне та конструктивне обговорення. Нам шкода, що це не було наміром Росії сьогодні, і багато разів вона проводила такі зустрічі на ту саму тему», – йдеться в заяві.
Члени Радбезу ООН зазначили, що ця неформальна зустріч стала «ще однією цинічною та прозорою спробою Росії виправдати своє неспровоковане, повномасштабне та незаконне вторгнення в Україну». Також вони назвали цю зустріч спробою Росії відвернути увагу міжнародної спільноти від «кричущих порушень Росією Статуту ООН та інших норм міжнародного права, включаючи постійні порушення нею міжнародного права в галузі прав людини в РФ та нестримні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права в Україні».
«Ми знову закликаємо Росію припинити ворожі кампанії з дезінформації проти України, припинити жорстоку та навмисну агресивну війну та негайно, повністю та беззастережно вивести свої сили та техніку з території України. Ми продовжуватимемо підтримувати міжнародний мир і безпеку, а також захищати права людини та основні свободи, включно зі свободою вираження думок, і верховенство права», – зазначили в Радбезі.
Заяву підписали Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Республіка Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Гватемала, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Республіка Молдова, Монако, Чорногорія, Північна Македонія, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Палау, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Україна, Велика Британія, США та Європейський Союз.
Нагадаємо, у Великій Британії готують новий закон для протидії російській дезінформації в інтернеті.
Ілюстрація: Укрінформ