«Віддаю належне відважним». Тереза Рібейро відзначила роботу українських журналістів

«Віддаю належне відважним». Тереза Рібейро відзначила роботу українських журналістів

19 Травня 2022
1033
19 Травня 2022
21:00

«Віддаю належне відважним». Тереза Рібейро відзначила роботу українських журналістів

1033
Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ охарактеризувала ситуацію в Україні, Росії та Білорусі.
«Віддаю належне відважним». Тереза Рібейро відзначила роботу українських журналістів
«Віддаю належне відважним». Тереза Рібейро відзначила роботу українських журналістів

Українські медійники відважно виконують свою роботу попри те, що зазнають поранень, викрадень, нападів і смерті. Про це у щорічній доповіді про ситуацію в медіа для членів Постійної Ради ОБСЄ сказала представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро.

Через загрозу безпеці та свободі медіа в Україні гасло «Немає безпеки без свободи ЗМІ» ніколи не могло б звучати правдивіше, ніж сьогодні, відзначила вона.

«Я віддаю належне всім тим відважним журналістам, які інформують нас про події на місцях, у тому числі, про серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та права та прав людини, – сказала Тереза Рібейро. – Дозвольте мені підкреслити обов’язок захищати працівників ЗМІ та висловити вдячність усім тим місцевим та міжнародним субєктам, які роблять усе можливе, щоб забезпечити безпеку журналістів. Така допомога має бути довгостроковою та враховувати ситуацію на місцях».

У своїй доповіді Представниця ОБСЄ також прокоментувала ситуацію в Російській Федерації, де за останні 25 років спостерігається «найжорстокіше придушення свободи слова та ЗМІ».

«Російська влада систематично порушувала принципи та зобов’язання ОБСЄ щодо свободи ЗМІ. Це призвело до ситуації цензури та майже повної ізоляції російських громадян від будь-якої форми незалежної інформації. Вони позбавлені деяких із своїх найголовніших прав: свободи шукати й отримувати будь-яку інформацію, а також свободи на обмін думками та висловлювання», – сказала Рібейро.

Як наголосила представниця ОБСЄ, нинішня ситуація становить загрозу не тільки для 144 мільйонів людей, які проживають в Російській Федерації, а й спільному інформаційному простору та безпеці в регіоні ОБСЄ.

«У сукупності ці обмеження утворюють системний підхід, який приглушує критичні голоси та руйнує плюралізм ЗМІ. Це включає обмеження можливості працівників ЗМІ виконувати свої журналістські обов’язки, право громадськості на доступ до незалежних джерел інформації та зростання випадків захоплень ЗМІ, коли багато медіа в одній країні потрапляють під контроль кількох компаній або осіб, деколи тісно пов’язаних з владою», – переконана Рібейро.

У своїй доповіді представниця ОБСЄ торкнулася тривожної практики зламування новинних вебсайтів, використання програмного забезпечення для стеження за журналістами та впливу штучного інтелекту (AI) на свободу слова та свободу ЗМІ. Вона також звернула увагу на поширення насильства та юридичних переслідувань щодо журналістів, особливо жінок-працівниць ЗМІ.

Крім того, Тереза Рібейро нагадала про «жахливу» ситуацію в Білорусі, де багато журналістів були засуджені, заарештовані або затримані за свою роботу.

Нагадаємо, за даними Інтитуту масової інформації 28 журналістів загинули в Україні від куль російських окупантів від початку широкомасштабного вторгнення РФ. З них – сім журналістів під час виконання ними професійних обов’язків та 21 – як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів, не під час виконання журналістських обов’язків.

Фото з сайту ОБСЄ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1033
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду