Спільнота
Тільки 32% українських видавців можуть повноцінно працювати під час війни — УІК

Тільки 32% українських видавців можуть повноцінно працювати під час війни — УІК

6 Травня 2022
1235
6 Травня 2022
15:24

Тільки 32% українських видавців можуть повноцінно працювати під час війни — УІК

1235
При цьому 33 видавництва (18%) втратили свої виробничі потужності, у 12 видавництв (6%) вони збереглись частково, а ще 12 видавців не мають інформації про збереженість свого виробництва.
Тільки 32% українських видавців можуть повноцінно працювати під час війни — УІК
Тільки 32% українських видавців можуть повноцінно працювати під час війни — УІК

Український інститут книги опублікував результати опитування 188 українських видавців про їхню безпеку, стан діяльності та потреби під час повномасштабного наступу Росії на Україну.

Опитування виявило, що здійснювати свою діяльність наразі може тільки 61 видавництво, або 32% опитаних, а не можуть — 73, або 39%. Частково можуть працювати 54 видавці, або 29%.

Крім того, 33 видавництва (18%) втратили свої виробничі потужності, частково вони збереглися у 12 видавництв (6%). За даними опитування, 131 видавництво (71%) мають повністю збережені виробничі потужності, а 12 видавців (6%) не мають інформації про збереженість свого виробництва.

Більшість видавців власними силами змогли зберегти макети книжкових видань, архіви та інші об’єкти авторського права (159 видавців, або 85%). 19 видавців (понад 10%) на момент опитування не могли оцінити стан збереження інформації у цифровому вигляді. Ще 10 видавництв (понад 5%) потребують допомоги в збереженні макетів видань, архівів та інших об'єктів авторського права.

Переважна кількість працівників видавництв перебуває у відносній безпеці — про це повідомили представники 152 видавництв (81%). Натомість представники 36 видавництв (19%) піддаються небезпеці різного ступеня: перебувають на фронті або залишилися в зоні ведення активних бойових дій.

Понад 62% опитаних видавців потребують різного виду допомоги:

  • фінансів на покриття витрат (32 видавництва)
  • підтримки закордонних партнерів (24 видавництва)
  • грантової підтримки для відновлення діяльності або її продовження (61 видавництво).

Зовсім не потребує допомоги 71 видавництво, або 38% опитаних.

Раніше опитування, яке провело видання «Читомо», показало, що офіси та склади 22% українських видавництв пошкоджені в результаті бойових дій внаслідок російської агресії проти України.

Ілюстрація: unsplash

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1235
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду