27 – 29 квітня – міжнародна конференція «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства» (ПРОГРАМА)

27 – 29 квітня – міжнародна конференція «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства» (ПРОГРАМА)

26 Квітня 2022
1450
26 Квітня 2022
21:05

27 – 29 квітня – міжнародна конференція «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства» (ПРОГРАМА)

1450
27 – 29 квітня – міжнародна конференція «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства» (ПРОГРАМА)
27 – 29 квітня – міжнародна конференція «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства» (ПРОГРАМА)

27 квітня у Варшаві відкривається триденна міжнародна конференція «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства».  

«Наша мета – творити ціннісну спільноту, бути рупором цінностей громадянського суспільства в Україні та світі. На цій конференції ми прагнемо зібрати стейкхолдерів громадянського суспільства, визначити пріоритети сьогодення, знайти точки дотику та напрацювати першочергові кроки для відбудови України та розвитку громадянського суспільства», – повідомляють організатори.

Матеріали, які напрацюють під час конференції, будуть використані для розробки Дорожньої карти громадянського суспільства в майбутньому.

 Географія конференції

Офлайн: Варшава, Польща. 

Долучитися до події онлайн ви можете на сайті заходу.

Подія у соцмережах: Facebook, Twitter.

Кількість учасників обмежена – за попереднім запрошенням організаторів заходу.
Онлайн: завдяки прямій трансляції ви зможете долучитися до кожної панельної дискусії. Кількість учасників необмежена, але за попередньою реєстрацією. Конференція об’єднає ключові зацікавлені сторони: організації громадянського суспільства, представників(-ць) уряду та місцевих органів влади, національних та міжнародних донорів, бізнес, міжнародні медіа.

День 1 (27 квітня): Для міжнародних медіа, і не лише

Незважаючи на інтенсивне висвітлення війни світовими ЗМІ, її витоки та загроза для світового правопорядку досі не завжди до кінця зрозумілі міжнародній спільноті. Російські фейкові новини продовжують впливати на європейські суспільства, додаючи плутанини щодо суті конфлікту.

Таким чином, головна мета першого дня конференції – через спілкування та просвіту з міжнародними медіа пояснити світові законність та стратегічну необхідність захисту суверенітету України. З цією метою дипломати, історики та публічні інтелектуали розкриють маловідомі аспекти поточної війни, які нерідко залишаються поза увагою оглядачів. У заході візьмуть участь також журналісти провідних видань Європи.

Захід розпочнеться із вітального слова дипломатів – посла України в Польщі Андрія Дещиці та колишнього посла Польщі в Україні Яна Пєкла. Далі український дослідник політики пам’яті Георгій Касьянов розгляне те, як Росія та Україна використовують своє минуле для цілком протилежних цілей – як передумову і виправдання експансії, з одного боку, та утвердження себе, як суверенної європейської держави, з іншого. Тему продовжить викладач Факультету політичних наук та міжнародних студій Варшавського університету, доктор Анджей Шептицький. Він розгляне сучасну російсько-українську війну як продовження ще царської та радянської політики з ліквідації українців. 

Іншим виміром війни є інформаційний фронт. Директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко зауважує, що з початком повномасштабної агресії проти України витрати на пропагандистську машину Кремля у відсотковому значенні зросли значно більше, ніж, власне, на армію. Російська дезінформація становить небезпеку не лише для України, але й усього світу, і саме цьому буде присвячена доповідь пані Петренко, яка є співавторкою численних досліджень щодо протидії дезінформації.

Цивілізаційний проєкт євроатлантичного світу не може існувати без України – переконана Іванна Климпуш-Цинцадзе, народна депутатка України та Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу. Пані Климпуш-Цинцадзе, що в минулому також була віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та очолювала Постійну делегацію Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї НАТО, розповість більше про євроатлантичні прагнення України та їхнє значення для світу.

День 2 (28 квітня): Для організацій громадянського суспільства та міжнародних стейкхолдерів

Важливо те, що відбувається зараз, але не менш важливо, що буде потім.
На Україну та світ зокрема чекає нова реальність. Вона уже настала. Громадянське суспільство України та світу зустрілося з новими викликами війни, опанувало нові ролі та відповідальності. Яким буде наше майбутнє залежить від нас самих.

Цей день ми присвячуємо глобальним темам – нашому минулому теперішньому і майбутньому. Чому «ніколи знову» повторилося, спостереження за правами людини та документування воєнних злочинів, міжнародна організація допомоги, координація між громадянським суспільством, чи досяжна справедливість після війни, яка стратегія відновлення для України, як сприяти розвитку після війни… А також обмін досвідом, як урок для інших недемократичних країн.

День 3 (29 квітня): Міжгалузевий діалог та співпраця

Співпраця та Єдність, безпека активістів та представників ОГС, пам'ять. Про це третій день конференції. Ми присвячуємо його силі мільйонів голосів та мільйонів дій – координуванню пріоритетів спільноти донорів, роботі інституцій, координації між українськими ОГС для спільних адвокаційних планів та вироблення політик. Серед цих тем не менш важливі: жіночі долі війни, що принесуть українці в Європу, історія та освіта, як зброя у війні.

Увага! Час у програмі вказано відповідно до часового поясу Варшави

Партнери конференції: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», Європейський Союз у межах проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства» та Координатор проєктів ОБСЄ в Україні.

Співтворці конференції: громадська спілка «Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ»; коаліція з документування воєнних злочинів «Україна. П’ята ранку»; міжнародний фонд «Відродження»; Український Жіночий Фонд в рамках прєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» за підтримки уряду Канади; Український Інститут; Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ); Internews Network; ГО «Ефективні комунікації».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1450
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду