«До зустрічі в Донецьку і в Бахчисараї». Письменники розповіли, як наближають перемогу
«До зустрічі в Донецьку і в Бахчисараї». Письменники розповіли, як наближають перемогу
Український ПЕН презентував відеозвернення журналістів та письменників у час війни.
Режисеркою виступила Ірина Цілик – членкиня Українського ПЕН, письменниця й кінорежисерка, авторка фільму «Земля блакитна, ніби апельсин». Титульною обкладинкою відео стала робота військового документального фотографа Макса Левіна.
До українців звернулися Артем Чех, Вікторія Амеліна, Остап Сливинський, Богдана Романцова, Артем Чапай, Ірена Карпа та Лариса Денисенко.
У своїх інтерв’ю автори книг і журналістських матеріалів розповіли, якою діяльністю займаються зараз, поки Україна виборює перемогу. Письменник Артем Чех захищає Київ зі зброєю в руках. А дім Вікторії Амеліної у Львові став прихистком для дев’яти переселенців і трьох київських котів.
«Письменники на війні не лише документують події, які відбуваються навколо. Вони вступили до лав Збройних сил України, — йдеться в коментарі ПЕН. — Вони волонтерять і допомагають тим, хто цього найбільше потребує. Вони фіксують і доносять правду про злочини Росії до світу. Представники літературної спільноти щодня роблять свій внесок у нашу перемогу: як на передовій, так і на літературному, інформаційному та волонтерському фронтах».
Поет, перекладач, літературознавець та есеїст Остап Сливинський переконаний: «Кожен із нас, хто вміє і може працювати зі словом, має сьогодні стати літописцем злочинів, тому що в такі історичні обставини ми всі потрапили».
Нагадаємо, 30 березня Український ПЕН представив відео про українських журналістів та їхню роботу під час війни. У ньому йдеться про медійників, які після початку повномасштабної війни Росії проти України продовжують працювати в студіях або на лінії фронту. У записі взяли участь Алла Кошляк, Віталій Портников, Павло Казарін, Ірина Славінська, Вадим Карпʼяк та Дмитро Крапивенко. Вони розповіли про специфіку своєї роботи у воєнний час та про плани після нашої перемоги.