Місія USAID в Україні готова розглянути конкретні випадки переслідування журналістів під час війни

Місія USAID в Україні готова розглянути конкретні випадки переслідування журналістів під час війни

26 Березня 2022
1306
26 Березня 2022
10:46

Місія USAID в Україні готова розглянути конкретні випадки переслідування журналістів під час війни

1306
Директор місії USAID в Україні Джеймс Хоуп запевнив, що підтримка незалежних медіа – одна зі сфер, заради якої USAID працює в Україні.
Місія USAID в Україні готова розглянути конкретні випадки переслідування журналістів під час війни
Місія USAID в Україні готова розглянути конкретні випадки переслідування журналістів під час війни

Місія USAID хоче знати більше про злочини російських окупантів проти журналістів, які висвітлюють повномасштабну війну в Україні. Про це сказав директор місії USAID в Україні Джеймс Хоуп, відповідаючи на питання шефредактора UATV Олексія Мацуки у польському Ряшеві, де телеканал «Дом» висвітлює візит президента США Джо Байдена.

Олексій Мацука підняв питання захисту журналістів: «Ми знаємо, що на окупованих територіях арештовані десятки журналістів – у Херсоні, Мелітополі та інших містах. Зараз український уряд створив механізми щодо того, як звільнити цих людей. Прошу представити в центр уваги організації ситуацію з медіа і українськими журналістами, як і продовжують свою роботу на окупованих територіях, оскільки вони перебувають під вогнем з усіх боків».

Джеймс Хоуп запевнив, що підтримка незалежних медіа – одна зі сфер, заради якої USAID працює в Україні.

«Співпраця між США і незалежним медіагромадянським суспільством і організаціями із захисту прав людини побудована на тривалій основі. Зараз вона особливо важлива і є платформою підтримки України в часи цієї кризи і конфлікту, – сказав Джеймс Хоуп. – Якщо є конкретні випадки, звісно, ми хочемо знати більше, щоб відстежити, що відбулося».

Як відзначив директор директор місії USAID, у США є всі механізми для допомоги.

«Є мережа організацій по захисту громадянського суспільства, організації із захисту прав людини, інституції незалежних медіа по всій країні, які можуть допомогти відреагувати на ці конкретні сценарії, – сказав Джеймс Хоуп. – Які ключові факти для незалежних медіа? Як вони лишаються стабільними? Як вони лишаються живими під час цього конфлікту, цієї війни з точки зору громадянського суспільства? Це одна зі сфер, заради підтримки якої ми тут – в усій країні, на сході країни, а також у Львові, який став медіахабом для журналістів».

Нагадаємо, під час брифінгу керівниця агентства США з мінародного розвитку USAID Саманта Пауер відзначила активну роботу України з боротьби проти дезінформації, на яку Росія витрачає величезні ресурси. 

За даними моніторингу Інституту масової інформації, Росія скоїла 148 злочинів проти журналістів та медіа в Україні протягом місяця, з 24 лютого до 24 березня.

Окупанти не вирізняють серед своїх цілей журналістів, які під час бойових дій виконують свої професійні обов'язки.

23 березня під час обстрілу російськими силовиками Подільського району Києва загинула журналістка російського видання The Insider Оксана Бауліна. 

14 березня у селі Горенка Київської області загинули оператор телеканалу Fox News, ірландець П’єр Закшевскі (Pierre Zakrzewski) та українська фіксерка Олександра Кувшинова. 

13 березня в Ірпені російські військові застрелили американського репортера, документаліста Брента Рено (Brent Renaud).

11 березня у Маріуполі загинув оператор та режисер телеканалу «Сігма» Віктор Дєдов. 

6 березня журналіст Віктор Дудар загинув під час бойових дій під Миколаєвом.

1 березня телеоператор Live Євген Сакун загинув під час ракетного обстрілу в Києві.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1306
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду