Українські медійники просять іноземних колег не називати вторгнення Росії «українською кризою»

Українські медійники просять іноземних колег не називати вторгнення Росії «українською кризою»

23 Березня 2022
2584
23 Березня 2022
11:15

Українські медійники просять іноземних колег не називати вторгнення Росії «українською кризою»

2584
Українські медійники просять закордонних колег коректно вказувати роль Росії у війні проти України (на фото – трофейний танк, захоплений ЗСУ в росіян).
Українські медійники просять іноземних колег не називати вторгнення Росії «українською кризою»
Українські медійники просять іноземних колег не називати вторгнення Росії «українською кризою»

Українські медійники звернулися з відкритим листом до іноземних колег, які висвітлюють війну Росії в Україні, із закликом не вживати помилкової термінології, яка підтримує російську дезінформаційну кампанію.

Зокрема, українська медіаспільнота закликає не називати вторгнення Росії в Україну «кризою», «конфліктом», «військовою операцією» і не називати їх «українськими» («українська криза» чи «конфлікт в Україні»).

«Це – повномасштабне вторгнення до України або ж війна проти України. Ми просимо вас коректно вказувати роль Росії у війні, вживаючи терміни "війна Росії в Україні" та/або "російське вторгнення в Україну"», – цитує  звернення «Радіо Свобода».

Підписанти також закликали «не вживати повсюдно термін "війна Путіна"».

«Навіть коли хочеться вірити, що цю війну було розпочато виключно через президента Росії, кілька опитувань, що їх здійснили різні центри та організації (Savanta ComRes, ВЦИОМ, дослідницький проєкт «Чи хочуть росіяни війни?»), показали, що мовчазна більшість росіян – близько 60% – підтримують війну».

Крім того, іноземних журналістів просять чітко вказувати, що «Крим та окремі частини Донецької і Луганської областей були анексовані та окуповані російськими силами у 2014 році», не подавати російську пропаганду як одну з позицій «рівноправних сторін» і залучати українських експертів.

«Наратив, який описує війну як таку, що точиться між Росією і Заходом, заперечує суб’єктність України – те, що народ України чітко демонструє своїм опором вторгненню Росії. НАТО – це альянс, базований на праві суверенних націй на колективну безпеку, закріпленому в Статті 51 Хартії ООН. Фокусуючись на «розширенні», медіа закріплюють кремлівське виправдання війни й ігнорування демократичного вибору народу України, який хоче жити в мирі та бути вільним від агресії з боку Росії», – додали автори звернення.

Серед підписантів — «Інтерньюз-Україна», Інститут масової інформації, Комісія з журналістської етики, ГО «Українська асоціація медіапсихологів та медіапедагогів», Фундація «Суспільність», «Дзеркало тижня», Суспільне, «Українська правда», hromadske, LB.ua, «Заборона» , «Реальна газета», «Главком», Національна спілка журналістів України, ЦЕДЕМ і «Детектор медіа».

24 лютого 2022 року Росія розпочала масштабний наступ проти України, ЗСУ та тероборона відбивають атаки російської армії. Росіяни обстрілюють ракетами та РСЗВ об'єкти цивільної інфраструктури українських міст та вбивають цивільне населення.

Агресор забороняє своїм ЗМІ називати вторгнення в Україну війною, використовуючи термін «спецоперація».

Україна звернулася до суду в Гаазі з проханням розслідувати скоєні Росію злочини війни. Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вже розпочав роботу в Україні.

Головні новини про російське вторгнення — за тегом.

«Детектор медіа» у режимі реального часу збирає та документує хроніки кремлівської дезінформації навколо військового наступу на Україну.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2584
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду