Українська медіаспільнота просить Єврокомісію накласти санкції на всі російські телеканали

Українська медіаспільнота просить Єврокомісію накласти санкції на всі російські телеканали

11 Березня 2022
1532
11 Березня 2022
13:41

Українська медіаспільнота просить Єврокомісію накласти санкції на всі російські телеканали

1532
Відповідного відкритого листа було адресовано пані президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляйен, а також пані Вєрі Йоуровій, віцепрезиденту Європейської комісії.
Українська медіаспільнота просить Єврокомісію накласти санкції на всі російські телеканали
Українська медіаспільнота просить Єврокомісію накласти санкції на всі російські телеканали

Українська медіаспільнота просить Єврокомісію накласти санкції на всі російські телеканали.

Відповідного відкритого листа було адресовано пані президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляйен та віцепрезиденту Європейської комісії Вєрі Йоуровій. 

Провідні медіагрупи України — «1+1 media», StarLight Media, «Медіа Група Україна», Inter Media Group, Міністерство культури та інформаційної політики, ГО «Детектор медіа» та інші обʼєднали зусилля та звертаються з проханням:

  • Накласти санкції на всі російські телеканали, що мають покриття через супутник чи будь-яку іншу технологію, та заборонити їхнє розповсюдження на території ЄС;

  • Замість російських телеканалів рекомендувати провайдерам вмикати українське телебачення, яке зараз мовить марафон «Єдині новини», зокрема англійською мовою. Міжнародна спільнота повинна мати безперебійний доступ до обʼєктивної та чесної інформації про події в Україні.

«Російські телеканали у своїх багаточисельних сюжетах виправдовують війну РФ в Україні, приховують реальні масштаби військових дій та своїх же втрат, дискредитують владу України та міжнародних партнерів, нівелюють такими діями демократичні цінності та принципи, ставлять під сумнів свободу слова як основу європейських цінностей, а також генерують величезну кількість фейків, вводячи таким чином в оману глядачів не лише на території РФ, а і у ЄС та США. Ба навіть більше, росіяни, які проживають як на території РФ, так і за її межами, орієнтуються на інформацію, що розповсюджується російськими медіа, у зв’язку з чим фактично позбавлені доступу до обʼєктивної інформації чи бодай альтернативної точки зору. 

Важливим кроком у напрямку зменшення впливу російської пропаганди, яка побудована на мові ворожнечі та дезінформації, стало вимкнення мовлення каналів RT та "Супутник" на території західної та східної Європи і західної частини РФ. Проте вплив інших контрольованих державою-агресором каналів, що досі присутні на європейських супутниках, — RT News, RTR Planeta, Rossiya 24, NTV Mir, Soyuz, 8 kanal International, Pobeda International, 1 Kanal Europa, RT France, — також несе руйнівний ефект для інформаційної безпеки всього світу, адже редакційна політика таких каналів повністю контролюється державою, через що зазначені медіа виступають рупорами російської пропаганди. Водночас, не всі  європейські компанії поспішають припиняти співпрацю з російськими контрагентами в галузі розповсюдження зазначених російських пропагандиських медіа, як це робить зараз практично весь цивілізований світ», — йдеться у відкритому листі.

Автори листа закликають усіх небайдужих журналістів, представників громадських організацій, медіаспільноти з усього світу долучатися до підписантів відкритого листа. Зробити це можна, надіславши відповідний запит на пошту prgroup@1plus1.tv.

Завантажити повний текст листа можна у документі за цим посиланням

Тут доступне відео щодо кампанії, організованої медіа: https://youtu.be/3j9E-y9dbLM

«Детектор медіа» публікує повний текст звернення підписантів:

Президенту Європейської комісії 

Пані Урсулі фон дер Ляйен,  

а також Віцепрезиденту Європейської комісії 

Пані Вєрі Йоуровій 

Засвідчуємо Вам свою повагу та звертаємося від імені українських журналістів, медіаспільноти, працівників креативної сфери та всього незламного народу України. 

Світ назавжди запамʼятає дату 24 лютого 2022 року – ранок, коли російська армія цинічно та  жорстоко увірвалася в мирну Україну. Нині путінський режим нищить ракетами та бомбами  українські населені пункти, вбиває тисячі людей, позбавляє життя маленьких дітей, створює  гуманітарні катастрофи, тримає в заручниках цілі міста та наближає ядерну катастрофу, від якої може постраждати весь світ. Усе це відбувається в 21 столітті в самому центрі Європи.  

Крім війни, на території нашої країни РФ роками веде інформаційну боротьбу. Нині  пропагандистська машина путіна працює на максимум, використовуючи найцинічніші  маніпуляції, відверту брехню та дезінформацію в особливо великих масштабах. Цьому є ґрунтовна кількість доказів і в разі потреби ми готові їх консолідувати та відправити Вам.  

Російські телеканали у своїх багаточисельних сюжетах виправдовують війну РФ в Україні, приховують реальні масштаби військових дій та своїх же втрат, дискредитують владу України та міжнародних партнерів, нівелюють такими діями демократичні цінності та принципи, ставлять під сумнів свободу слова як основу європейських цінностей, а також генерують величезну кількість фейків, вводячи таким чином в оману глядачів не лише на території РФ, а і  у ЄС та США. Ба навіть більше, росіяни, які проживають як на території РФ, так і за її межами, орієнтуються на інформацію, що розповсюджується російськими медіа, у зв’язку з чим фактично позбавлені доступу до обʼєктивної інформації чи бодай альтернативної точки зору.  

Важливим кроком у напрямку зменшення впливу російської пропаганди, яка побудована на мові ворожнечі та дезінформації, стало вимкнення мовлення каналів RT та "Супутник" на території західної та східної Європи і західної частини РФ. Проте вплив інших контрольованих державою-агресором каналів, що досі присутні на європейських супутниках, – RT News, RTR Planeta,  Rossiya 24, NTV Mir, Soyuz, 8 kanal International, Pobeda International, 1 Kanal Europa, RT France, – також несе руйнівний ефект для інформаційної безпеки всього світу, адже редакційна політика таких каналів повністю контролюється державою, через що зазначені медіа виступають рупорами російської пропаганди. Причому не всі європейські компанії поспішають припиняти  співпрацю із російськими контрагентами в галузі розповсюдження зазначених російських  пропагандистських медіа, як це робить зараз практично весь цивілізований світ.  

У звʼязку з цим ми просимо: 

  • Накласти санкції на всі російські телеканали, що мають покриття через супутник чи будь-яку іншу технологію, та заборонити їх розповсюдження на території ЄС;
  • Замість російських телеканалів рекомендувати провайдерам вмикати українське  телебачення, яке зараз мовить марафон “Єдині новини”, зокрема англійською мовою  (технічні параметри додаються). Міжнародна спільнота повинна мати безперебійний  доступ до обʼєктивної та чесної інформації про події в Україні.

Розраховуємо на Вашу підтримку та віримо в світле майбутнє України, від чого напряму залежить майбутнє всього світу. 

З повагою, 

Ярослав Пахольчук, генеральний директор «1+1 media»; 

Олександр Богуцький, генеральний директор Starlight Media, керівник дивізіону «Новини»;  

Євгеній Бондаренко, директор «Медіа Групи Україна»;  

Ганна Безлюдна, керівниця Inter Media Group;

Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики;

Ольга Герасим’юк, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;

Микола Чернотицький, голова правління АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія  України»; 

Наталія Лигачова, голова ГО «Детектор медіа»;

Сергій Попов, керівник ТСН на телеканалі «1+1»; 

Юлія Жмакіна, керівниця програм «Сніданок з 1+1», «ЖВЛ», «Твій день», «Твій вечір»;

Світлана Панюшкіна, керівниця онлайн-ресурсу ТСН.ua»;

Михайло Ганницький, шефредктор інформаційного агентства УНІАН;

Уляна Кондратенко, керівниця онлайн-видання «Главред».

 

Технічні параметри телеканалів, про які йде мова у зверненні

Channel

Operator

Satelite

Satelite details

RT News

Azam TV

Eutelsat 7C

10981 V

DVB-S2 45 000 5/6

MPEG-4/SD

2403 Eng

FTA

RTR Planeta

Globecast

 

 

 

 

 

Hotbird 13

 

 

 

 

 

11034 V

 

 

 

 

DVB-S 27500 3/4

 

 

 

 

PEG-2/SD

 830 Rus

FTA

Rossiya 24

MPEG-2/SD

1030 Rus

FTA

NTV Mir

1330 Rus

FTA

Soyuz

1430 Rus

FTA

8 Kanal International

1830 Rus

FTA

Pobeda International

11727 V

DVB-S2 8PSK 29900 3/4

MPEG-4/HD

1031 Rus

FTA

Perviy kanal Europa

12597 V

 

DVB-S 27500 3/4

 

MPEG-2/SD

 108 Rus

FTA

Perviy kanal Europa

MPEG-4/SD

2311 Rus

FTA

RT France

Orange Slovensko

Eutelsat 16A

11324 V

DVB-S2 30 000 2/3

MPEG-4/SD

1292 Fre

Conax

Фото: Alex Mihis/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1532
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Перець
836 дн. тому
Давно вже треба припинити супутникове мовлення російських телеканалів через європейських провайдерів. Перше, що роблять окупанти в захоплених містах - це беруть під контроль телевежі, ставлять там супутникові приймачі і починають ретрансляцію своїх федеральних каналів, підсаджуючи населення на осьтанкінську голку.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду