Блогера в Білорусі засудили до 13 років колонії
17 грудня суддя Мінського міського суду Петро Орлов виніс вирок блогеру Едуарду Пальчису, повідомив правозахисний центр «Вясна». Його звинуватили за чотирма статтями Кримінального кодексу: «організація масових заворушень», «організація дій, що грубо порушують громадський порядок», «розпалювання соціальної ворожнечі», «заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь».
Суд проходив у закритому режимі «з метою недопущення розповсюдження екстремістських матеріалів». Обвинувачі мали претензії до змісту публікацій телеграм-каналу Palchys та однойменного ютуб-каналу.
Cлідчі зазначили в суді, що Едуард Пальчис повідомляв про місце та час майбутніх акцій протесту, а також нібито навчав та готував їхніх потенційних учасників. Вони визначили ці дії «організацією масових заворушень та грубого порушення порядку», а також звинуватили блогера в плширенні матеріалів, спрямованих дестабілізувати ситуацію в країні.
Едуарда Пальчиса затримали в Білорусі у вересні 2020 року, його засудили до 30 діб адміністративного арешту. Після цього його не відпустили і порушили кримінальну справу за статтею про організацію масових заворушень. Лише за рік після того, 20 квітня 2021 року суд Партизанського району Мінська визнав його канал екстремістським, відзначили правозахисники.
Білоруські правозахисники визнали Пальчиса політв’язнем. Його дружина Вікторія Пальчис виїхала з Білорусі. За час, поки Едуард Пальчис перебуває під вартою, у нього народилася дочка, 16 грудня їй виповнився рік, повідомила ZMINA.
Нагадаємо, з 2020 року у Білорусі тривають репресії після президентських виборів, на яких «переміг» Олександр Лукашенко. Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.
У Білорусі «екстремістськими» визнано близько 300 інтернет-ресурсів і спільнот. У листопаді 2021 року до відповідного списку влада додала телеканал «Белсат», інформагентство «БелаПАН» та соцмережі видання «Наша Ніва».
Фото: Sputnik / Тамара Біляєва